Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Villa Tipi Su Arıtma Cihazı , villada veya müstakil evde yaşayan müşterilerimizin temiz su ihtiyacını karşılamak için üretilen sistemlere verilen genel addır. Villa Tipi Su Arıtma Sistemleri özellikle Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı , Mini Kabinet Su Yumuşatma Cihazı ‘ndan oluşur. Bu cihazlar tüm musluklardan kireçten arındırılmış su üretilmesini sağlar fakat içme suyu kalitesinde su almanız için Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı takılması gereklidir. Özellikle suyun tuzlu olduğu bölgelerde bazen su yumuşatma cihazları da yetersiz kalabilmektedir. Bunun için özel üretim olan Ters Ozmoz cihazları ve bu cihazların içinde Deniz Suyu Membranı dediğimiz membranların kullanılması şarttır.

Villa Tipi Su Arıtma Cihazı’nın iki çeşit kullanılma şekli bulunmaktadır:

Villa Tipi Su Arıtma Cihazı Kullanım Şekilleri:

Tüm Musluklar İçin Kireçsiz Su:

Tüm musluklarından kireçsiz su akmasını isteyen müşterilerimiz için ideal olan sistemler genelde su yumuşatma cihazları ‘dır. Bu cihazlar otomatik yumuşatma sistemleri, maxi kabinet su yumuşatma cihazı ve mini kabinet su yumuşatma cihazlarıdır. Belirtiğimiz bu yumuşatma sistemlerinin hepsi otomasyon sistemlerdir, hiçbir şekilde insan gücüne ihtiyaç duyulmaz. Kendi içeriğinde FRP Tank, Otomatik veya Manuel Valf bulunan bu sistemler günün veya haftanın belirli saatlerinde cihazı bakıma alır. İçeriğinde özellikle reçinenin ağırlıkta olduğu bu sistemler, tuzlu su tankına ihtiyaç duymaktadır. Tuzlu su tankında kaya tuzu bulunur, kaya tuzu reçineye yapışarak reçinenin üzerindeki kaba parçaları ve kireci alır, sonrasında da bu su, cihazın atık su kısmından tahliye edilir.

Tüm Musluklar İçin İçme Suyu:

Tüm musluklar için İçme Suyu arıtma sisteminde genelde Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemler kullanılmaktadır. Endüstriyel Ters Ozmoz sistemlerdeki pompalar ve membranlar tüm villa ve tüm ev için arıtım sistemlerinde değişmektedir. Özellikle deniz kenarında bulunan ve tuz oranının yüksek olduğu sistemlerde endüstriyel ters ozmoz sistemin pompasının büyütülmesi mecburidir. Bunun yanında Ters Ozmoz Sistemine bir adet ön filtrasyon sistemi eklenmesi hem membranların ömrünü uzatacak hem de suyun içinde pas, tortu bulunma oranını azaltacaktır. Bu da kaliteli bir içme suyu için olmazsa olmazdır.

Villa Tipi Su Arıtma Cihazı Sıkça Sorulan Sorular:

Villa Tipi Su Arıtma Cihazı ve Sistemleri Nedir ve Nasıl Çalışır?

Villa Tipi Su Arıtma Cihazları genellikle su yumuşatma sistemlerinden oluşmaktadır. Bu cihazların çalışma prensibi şebeke suyunun yumuşatma sistemlerinden geçirilerek kireçsiz su elde edilmesidir. Villa Tipi Su Arıtma Sistemleri genellikle tam otomasyon sistemler olup, yanında da tuz tankı bulunmaktadır. Tuz tankları genellikle 100 lt olmakla birlikte bir villanın tüm musluklarında kireçsiz su almak isteyen müşterilerimizin kireçsiz su ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sistemlerin tüm bakımları otomatik yapılmakla birlikte, müşterilerimizin sadece tuz tankına kaya tuzu eklemesi yeterli olmaktadır.

Villa Tipi Su Arıtma Cihazı’nın Avantajları Nelerdir?

Villa Tipi Su Arıtma Cihazı’nın en büyük avantajlarından biri çamaşır makinanızın, bulaşık makinanızın hiçbir şekilde kireç tutmamasıdır. Bunun yanında çaydanlığınız dibinde, duş başlığınızda da hiçbir şekilde kireç bulunmayacaktır fakat içme suyu için sadece su yumuşatma cihazı yetersizdir. Bunun yerine villanızın girişine endüstriyel ters ozmoz sistem kurulması şarttır, bu şekilde içme suyunu da evinizde rahatlıkla üretebilirsiniz.

Villa Tipi Su Arıtma Sistemleri İçme Suyu Sağlar Mı?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Eğer villa tipi su arıtma sistemi, endüstriyel ters ozmoz sistemiyse ve sistem içme suyuna göre dizayn edilmişse evet içme suyu sağlar fakat sistem sadece kireç arıtımı yapan su yumuşatma cihazıysa içme suyu sağlamaz.