30 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Açık Kasa Su Arıtma Filtresi

Açık Kasa Su Arıtma Filtresi beş adet filtreden oluşur. Bu beş adet filtrenin her birinin ayrı ayrı görevleri bulunmaktadır. Birinci aşama olan Sediment Filtre sudaki kaba maddeleri(özellikle tortu, pas, çamur) almaktadır. İkinci filtrede ise Granül Aktif Karbon filtre bulunmaktadır. Bu filtre ise suyun klorunu almakta, suyun tadını ve kokusunu düzenlemektedir. Granül Aktif Karbon, Gıda İçecek Endüstrisi, Tıp, Solunum Cihazları, Havalandırma Sistemleri gibi birçok alanda kullanılan kaliteli bir adsorbenttir. Üçüncü filtre ise Blok Karbon Filtre’dir. Blok karbon filtreler, sıvılar veya gazlar gibi çeşitli maddelerin içindeki kirlilikleri gidermek için kullanılan bir tür filtreleme teknolojisidir. Blok karbon filtreler, aktif karbon granüllerini sıkıştırarak veya yapıştırarak bloklar haline getirir ve filtreleme işlemi sırasında maddenin içindeki kirleticileri yakalar. Açık Kasa 3lü Arıtma Filtresi ‘nden geçen su tam anlamıyla arıtılmış sayılmıyor. Dördüncü aşamada bulunan ana arıtım filtresi olan Membran Filtre suyun tam anlamıyla arıtılmasını sağlıyor. Membran Filtre’de ise küçük gözeneklerde geçirgen zarlar bulunuyor. Bakterinin %99.9’unu arıtan bu filtre temiz suyla, pis suyu ayrıştırıyor. Atık su flow aracılığıyla cihazın dışına atılıyor, temiz su ise son aşama olan Post Karbon(Tatlandırıcı) filtreye gidiyor. Post Karbon filtrelerde ise yine aktif karbon filtre kullanılmaktadır fakat bu filtredeki aktif karbon filtre, hindistan cevizi bazlıdır. Hindistan cevizi bazlı olan bu filtre suyu tatlandırmaya yaramakta, hiçbir şekilde kimyasal içermemektedir.

Açık Kasa Su Arıtma Filtresi Fiyatları

Açık Kasa Su Arıtma Filtresi kullanılan filtrelerin boyutu ve kalitelerine göre değişmektedir. Bazı firmaların Açık Kasa Su Arıtma Cihazları’nda kullanılan filtrelerin boyutları diğer firmalarda kullanılan su arıtma cihazlarına göre değişiklik göstermektedir. Çift Karbonlu Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Filtreleri 350-450₺ arasında değişmektedir. Üstte de belirttiğimiz gibi bazı açık kasa su arıtma cihazları’nda ise çift sediment kullanılmakta ve bu filtrelerin de 5li set fiyatı 250-350₺ arasında değişmektedir. Açık Kasa Su Arıtma Filtresi Fiyatları aynı zamanda dolar kuruna göre ve şirketlerin fiyat politikalarına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Açık Kasa Su Arıtma Filtresi genelde Global Versiyon dediğimiz filtrelerdir ve tüm açık kasa su arıtma cihazlarına uyar. Bazı firmalar bu filtreleri farklı boyutlarda kullanarak müşterilerinin firma dışında filtre değişimi yapmamasını istemektedir.

Açık Kasa 5li Su Arıtma Filtresi

Açık Kasa 5li Su Arıtma Filtresi üstte de belirttiğimiz gibi 5 adet filtreden oluşmaktadır. Bu filtrelerin ana amacı müşterilerimizin sağlıklı suyu kendi evlerinde üretebilmelerini sağlamaktadır. Özellikle ters ozmoz sistemi kullanan su arıtma cihazlarımızın birçok marka ve modeli bulunmaktadır. Özellikle suyun basıncı kullanılarak membran filtreden geçirilen su, kirleticilerden ve diğer zararlı maddelerden arındırılmaktadır. Bunun yanında aktif karbon filtreleme sistemi kullanılan Açık Kasa 5li su arıtma filtresi çift sedimentle de kullanılabilmektedir. Çift Sediment kullanılan açık kasa cihazlarda genellikle GAC Karbon filtre yerine ikinci aşamada Blok Karbon Filtre kullanılmaktadır. Açık Kasa Su Arıtma Filtreleri, Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı filtreleri gibi kullan at filtreler değildir. Açık Kasa Su Arıtma Cihazları’nda bulunan filtrelerden sadece biri kullan at filtredir, bu da post karbon filtredir. Bunun dışındaki diğer su arıtma filtreleri su arıtma filtre kabı içinde bulunur. Özellikle sediment, blok ve gac karbon filtreler, Açık Kasa Su Arıtma Cihazı’nın alt kısmında bulunan 1 şeffaf, 2 mat filtre kabı içeriğinde filtreleri barındırır. Bunun dışında membran filtre de membran housingi veya membran filtre kabı dediğimiz kapta bulunur. Membran Filtre Kabı, membrandan geçen suyu temiz ve pis olarak ikiye ayırır, temiz suyu post karbona yolladıktan sonra depoya doldurur, pis suyu ise flow fittings aracılığıyla atığa atar. Bu sayede Açık Kasa Su Arıtma Cihazı arıtım yaparak musluğunuzdan sağlıklı su almanızı sağlar.