35 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

4lü Mineral Filtre

186,54
5 üzerinden 0 oy aldı

FLT Eco 3lü Filtre Seti

1.000,00
5 üzerinden 0 oy aldı

FLT Eco 4lü Filtre Seti

1.000,00
5 üzerinden 0 oy aldı

FLT Eco 5li Filtre Seti

1.000,005.000,00
5 üzerinden 0 oy aldı
Seçenekler Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir

FLT Super Eco 5li Filtre Seti

5.000,00
5 üzerinden 0 oy aldı
Seçenekler Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir

Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi dediğimiz sistemler aynı zamanda Inline Filtre olarakta geçmektedir. Bu filtreler Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘ndan farklı olarak sök-tak filtrelerdir. Aynı zamanda Kapalı Kasa Arıtma Filtreleri ‘nin farklı versiyonları ve modelleri bulunmaktadır. Bazı firmalar ön filtrasyon da 5Mikron Sediment Filtre, Blok Karbon Filtre, 1 Mikron Sediment filtre kullanırken SuAritmaCihazi.com ‘un sattığı cihazlarda ise çift karbonla arıtım teknolojisi bulunmaktadır. Özellikle çift karbon kullanmamızın sebebi ise Aktif Karbon madeninin sağlığa yararıdır. Çift Sediment Kapalı Kasa Filtre Seti ucuz olmasından dolayı tercih edilmektedir ama hiçbirimizin sağlığı yavana atılacak kadar ucuz değildir. SuAritmaCihazi.com ‘un kullandığı aktif karbon bazlı filtrelerin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Diş macunundan tutun da mide zehirlenmesinde uygulanan tedavilerde bu maden kullanılmaktadır. Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi olan Aktif Karbon filtre su arıtma cihazı ‘nda ise suyun tadını, kokusunu ve klorunu düzenlemekle görevlidir. Aynı zamanda reverse osmosis su arıtma cihazı ‘nda kullanılan bu filtrelerin iki çeşit giriş çıkışı bulunmaktadır. Birincisi Quick Type Inline Filtre olan bu filtreler dirseklerin teflon sarılmadan direk takılmasını sağlamaktadır. İkinci tipte ise dirseğin bir tarafında quick hortum girişi bulunur yani direk hortuma sokulur fakat filtrenin giriş tarafında bulunan kısımla dirseği taktığımız kısma teflon sarmak gereklidir. Bu yüzden Quick Type filtreler hem kullanışlı, hem yeni teknoloji hem de daha tasarruflu olmaktadır.

Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi 5li

Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi 5li, 5 adet su arıtma filtresinden oluşmaktadır. Bu filtreler %99.9 arıtım oranına sahiptir. İlk üç filtre diye tabir ettiğimiz Sediment, Aktif Karbon ve Blok Karbon Filtre den oluşmaktadır. Bu filtrelerden sonra ise ters ozmoz sisteminin en önemli komponenti olan membran filtreye su aktarılır. Membran filtreden sonra post karbon filtreye gelen su, depoya gönderilir, depodan sonra tekrar post karbon filtreden geçen su lezzetli bir hal alır. Dilerseniz bu üç filtrenin ne işe yaradığına bir göz atalım:

İlk Aşama Sediment(Spun Filtre) : Sediment filtre su arıtım aşamasının ilk sırasında yer alır. Su arıtım aşamasının ilk sırasında yer alan bu filtre poliprolen kağıdın sıkıştırılmasından oluşur. Bu filtre küçük gözeneklere sahiptir ve katı maddelerin geçişini önler. Bu katı maddeler; pas, çamur, tortu gibi maddelerdir. Bu maddelerin membran filtreye gelmeden önce arıtılması mühim önemdedir, ön filtrasyondan geçen ve katı bileşenlerden ayrılmış bir su nispeten pahalı olan Membran Filtre’nin de ömrünü uzatacaktır.

İkinci Aşama Granül Aktif Karbon(GAC) Filtre: Bu filtrenin evinizdeki sağlıklı suya ulaşmanızdaki en büyük amacı suyun klorunu, tadını ve kokusunu düzenlemesidir. Suyun kokusunu, tadını ve klorunu düzenleyen bu filtrenin içindeki aktif karbonun birçok kullanım alanı da bulunmaktadır. Üstteki işlemleri yapan GAC Filtre bu işlemden sonra suyu blok karbon filtreye aktarır.

Üçüncü Aşama Blok Karbon Filtre(CTO) Filtre: Aslında bu filtre de aktif karbon filtredir fakat katılaşmış ve sıkıştırılmıştır haldedir. Sıkıştırılmış halde bulunan bu filtre de Sediment Filtre gibi çok çok küçük gözeneklere sahiptir. İçeriğindeki aktif karbonla temas eden su bu küçük gözeneklerden geçerek suyun tamamen berrak halini alması sağlanmaktadır.

Dördüncü Aşama Membran Filtre: Membran filtre, ters ozmoz sistemini benimsemiş ve ters ozmoz su arıtma prensibiyle arıtım yapan cihazların olmazsa olmaz filtrelerinden biridir. Membran Filtre de diğer filtreler gibi perdecikli ve gözenekli bir yapıya sahiptir. Piyasada 11 sarım, 13 sarım, 15 sarım ve diğer RO membran filtreler bulunmaktadır. 11 Sarım olan membran filtreler evsel tüketim için gayet yeterli olmaktadır. İçinde 11 adet perde gibi film içeren bu filtrenin gözenekleri çok küçük olmasından kaynaklı suyun zararlı bileşenleri bu filtreden hiçbir şekilde geçemez. Özellikle su basıncının önemli olduğu bu filtrede, su basınçlı bir şekilde membran içindeki perdelerden geçirilir, geçirildikten sonra temiz bileşenler ve mineraller suyun içinde kalır ve post karbon filtreye aktarılır. Zararlı ve kirli bileşenler ise flow aracılığıyla atık su olarak atılır. Piyasada birçok membran filtre bulunmaktadır fakat bunların en kalitelileri Pallas, DuPont Filmtec ve Vontron membran filtredir.

Beşinci Aşama Post Karbon Filtre: Su arıtma tatlandırıcı filtreler, birçok ev ve ofis için önemli bir su arıtma sistemidir. Bu filtreler, suyun tadını ve kokusunu gidermek için özel olarak tasarlanmıştır ve suyun içindeki kirleticileri azaltarak daha sağlıklı bir içme suyu elde edilmesine yardımcı olur.

Su arıtma tatlandırıcı filtrelerinin çoğunda granüler aktif karbon malzemesi kullanılır. Aktif karbon, küçük parçacıklar halinde bulunur ve yüksek yüzey alanına sahip olduğu için suyu temizlemek için etkili bir yöntemdir. Filtrelerdeki aktif karbon, suyun kötü kokularını ve tatlarını gidererek, daha taze ve lezzetli bir içme suyu elde etmenize olanak tanır.

Bu filtreler, suyun kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir içme suyu sağlamak isteyenler için ideal bir seçenektir. Su arıtma tatlandırıcı filtreleri su arıtma sistemlerine entegre edilebilir ve bu sayede su, daha geniş bir yelpazede kirleticilerden arındırılır. Sonuç olarak, suyun daha taze ve lezzetli hale gelmesi yanı sıra daha sağlıklı bir içme suyu elde edilmesine yardımcı olur.

Bu aşamalardan geçen su en son tanka dolar, tanka dolan arıtılmış suyumuz musluğa gelmeden önce son aşama olan Post Karbon(Tatlandırıcı) Filtre’den bir kez daha geçerek suyun en lezzetli halini alması sağlanır. Siz de en kaliteli su arıtma cihazı’na ulaşmak için hemen SuAritmaCihazi.com üzerinden bize ulaşın.

Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi Fiyatları

5li kapalı kasa filtrelerin fiyatı, marka, model ve satın alınacak yer gibi faktörlere göre değişebilir. Bu nedenle, net bir fiyat vermek için daha fazla bilgiye ihtiyacım var.

Ancak genel olarak, 5li kapalı kasa filtrelerin fiyatları 50 TL ile 900 TL arasında değişebilir. Bu filtreler, su arıtma sistemleri veya havalandırma sistemleri gibi çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Bazı markaların fiyatları daha yüksek olabilirken, diğerleri daha uygun fiyatlı olabilir. Ayrıca, bazı satıcılar indirimler ve promosyonlar sunabilirler, bu nedenle fiyatlar değişebilir.