Gösterilen sonuç sayısı: 4

Su arıtma filtre kabı , su arıtma cihazlarında bulunan membran housingi ve açık kasa su arıtma cihazı ‘nda bulunan alt kısımdaki şeffaf ve mat housinglere verilen addır. Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘nda 3 adet ön filtrasyon filtresi bulunmaktadır, bu filtreler spun, gac karbon ve blok karbon filtredir, ön filtrasyon dediğimiz bu filtreler bir adet şeffaf, iki adet mat housing içinde bulunur. Bu housingler piyasada birçok modelde bulunmaktadır. Bu housinglerin ithal ve yerli modelleri mevcuttur. Özellikle çift contalı ve ithal housingler piyasadaki en kaliteli ürünlerdir. Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘nda bulunan su arıtma filtre kabı ‘nın ömrü genellikle 2-3 yıldır, eskiden çok popüler olan açık kasa su arıtma cihazları şimdi ise yerini kapalı kasa su arıtma cihazlarına bırakmıştır. Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları ‘nda bahsettiğimiz bu housingler bulunmamaktadır, bunun yerine kullan-at filtreler kullanılmaktadır. Açık Kasa Su Arıtma Cihazları ‘nın dışında, 10″ boş filtre kapları da bulunmaktadır, bu kaplar genelde saf su üretmek için kullanılır. 10″ Boş filtre kabı ‘nın içine mixbed reçine koyularak suyun en saf halini alması sağlanır.  Bunun haricinde bazı müşterilerimiz de suyu damıtmak için bu filtrelerin içine parçalı ve tozlu yapıda olan Granül Aktif Karbon Filtre’yi koyarak suyu damıtmayı amaçlamaktadır. Suyu damıtmayı amaçlayan müşterilerimiz için en mantıklı seçim Aktif Karbonlu Su Arıtma Filtre Kabı olacaktır.

Membran Filtre Kabı

Membran Filtre Kabı, su arıtma cihazlarında kullanılan membranın içine konulduğu bir housingdir. Bu malzemenin ismi Membran Housingi olarak da geçmektedir, özellikle membranın arıttığı suyu ayrıştırmak için membran filtre kabı ‘nın üzerinde toplamda 3 adet giriş ve çıkış bulunmaktadır. Bu girişleri ve çıkışları şöyle açıklayabiliriz;

Membran Filtre Kabı Su Girişi: Membran Filtre Kabı Su Girişi, üçüncü filtreden çıkan suyun membrana aktarılmasına yarayan girişe verilen addır. Bu girişten geçen su membran housingi’nin içinde bulunan membrana aktarılır ve çok gözenekli yapısı ve yarı geçirgen zarlarıyla, zararlı elementlerin membran sayesinde ayrışmasını sağlar.

Membran Filtre Kabı Su Çıkışı(Checkvalf): Checkvalf temiz su ve pis suyu ayırmak için kullanılan fittings’tir. Bu fittings membran housinginin çıkışında bulunur, bu fittingsin yanında da normal dirsekle beraber flow bulunur. Checkvalf temiz suyu post karbon filtreye iletmekle görevlidir. Post karbon filtre su arıtma sisteminin en son aşamasıdır.

Membran Filtre Kabı Su Çıkışı(Flow+Quick Dirsek) :  Membran çıkışında checkvalf fittingsin yanında bulunan dirsekten hortum uzatılır ve bu dirseğe de flow bağlanır. Flow, membran filtrenin arıttığı suyun pis kısmının atılmasını sağlar. Cihazın çıkışından da atık su borusuna bir hortum uzatılarak atık suyun cihazdan uzaklaştırılması sağlanır.

Membran Kabı Filtre Seti şeklinde satılan ürünlerde ise, membran housingi , shutoff valf, checkvalf, membran housingi dirsekleri ,

10 İnç Filtre Kabı

10 İnç Filtre kabı su arıtma cihazlarının içine eklenen ekstra filtreler için kullanılmaktadır. Bu filtreler genelde Silifoz, Reçine veya Aktif Karbon filtre olmaktadır. Bu filtreler suyun saflaştırılmasında kullanılır. 10İnç Filtre Kabı ‘nın girişinde ve çıkışında teflon sarmalı dirsekler bulunur. Aynı zamanda bu filtre şeffaf filtre kabı olarak da geçmektedir. Bu Su Arıtma Cihazı Filtre Kabı ‘nın 12″ lik versiyonu da bulunmaktadır. 12 inch olan versiyon ev tipi su arıtma cihazı filtrelerinin boyutuyla aynıdır. Su arıtma cihazı 10” şeffaf filtre housing kabı özellikle ultra saf su isteyen müşterilerimiz için birebirdir.

Housing Filtre Kabı

Housing Filtre Kabı, açık kasa su arıtma cihazı’nın altında bulunan ön üç filtrenin bulunduğu kaba verilen addır. Üstte de belirttiğimiz gibi bu housing filtre kabı , bir adet şeffaf ve iki adet mat housing olarak bulunmaktadır.

Su Arıtma Filtre Kabı Fiyatları

Su Arıtma Filtre Kabı Fiyatları alacağınız housingin şekline ve kullanımına göre değişecektir. Açık Kasa Su Arıtma Cihazı için bulunan filtre kapları yaklaşık 150-160₺ dolaylarından başlamakla birlikte, membran filtre kabı seti 180-220₺ , sadece membran filtre kabı 75₺ dolaylarındadır.