Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Üç Yollu Musluk , su arıtma cihazlarında kullanılan en kaliteli musluklar arasında yer almaktadır. Üç yollu muslukları E.C.A , Fiyonk gibi birçok firma üretmektedir. 3 Yollu Su Arıtma Musluğu ve diğer su arıtma muslukları için üretim yapan Fiyonk Armatür ‘ün renk seçenekleri de bulunmaktadır. Özellikle ankastre evlerde tercih edilen siyah üç yollu mutfak bataryası , müşterilerimizin mutfaklarıyla tam uyum sağlamaktadır. Üç yönlü muslukların takılacağı yerlerde mutfak mermeri üzerinde herhangi bir delme işlemine gerek kalmamaktadır.

Su Arıtma Musluğu 3 Yollu seçeneklerinde birkaç çeşit bulunmaktadır. Bu muslukların takılması profesyonellik gerektirir ve profesyoneller tarafından takılmak zorundadır. Üç Yönlü Musluk ‘ta adından da anlaşılabileceği gibi üç adet çıkış bulunur.

Soğuk Su Musluğu: Genelde musluğun sağ kısmında bulunan salmastra kısmından açılır ve kapanır.

Sıcak Su Musluğu: Sıcak Su Musluğu 3 yollu su arıtma musluğu ‘nun genellikle soğuk alınan kısmında bulunur. Salmastra kısmı öne veya arkaya itilerek sıcak veya soğuk su ayarlanır.

Arıtmalı Su Musluğu: Arıtmalı su musluğu , alacağınız üç yollu musluğun çeşidine göre değişebilir. Bazı üç yönlü musluklarda arıtmalı musluk sol tarafta aç kapa şeklinde bulunur, bazılarında ise üst kısımdaki suyu aldığınız yerde çevirmeli bir mekanizma bulunur ve bu mekanizma sağa sola çevrilerek arıtmalı su elde edilir.

Su Arıtma Musluğu 3 Yollu

Su Arıtma Musluğu 3 Yollu ‘da üstte de belirttiğimiz gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Yerli ve ithal üretim olan üç yönlü musluklarda dikkat edilmesi gereken en büyük husus musluğun ağırlığı ve açma kapama kısımlarının kalitesidir. Bu muslukların ağırlığının en az 3 kg olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir, 3 kg altında bulunan 3 yollu su arıtma musluğu hafif olmakla birlikte bozulma olasılıpı da çok yüksektir.

Üç Yollu Musluk Fiyatları

Üç Yollu Musluk Fiyatları yaklaşık 2023 ikinci çeyrek itibari ile  600-700₺lerden başlamaktadır. Bu musluklar çeşitlerine, ağırlıklarına göre, ithal veya yerli olmasıyla fiyat değişikliklerine uğrayabilir. Özellikle statik boyayla boyanan siyah üç yollu arıtmalı musluk , muadili olan krom musluklara göre biraz daha pahalıdır. Piyasadaki birçok 3 Yollu Su Arıtma Musluğu paslanmaz çelik 304 ‘ten veya kromdan üretilmektedir. Bunun dışında zamak vs. kullanılan üç yollu su arıtma musluğu kesinlikle tercih edilmemelidir.

Üç Yollu Musluk ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular:

Üç Yollu Su Musluk Nedir ve Nasıl Çalışır?

Üç Yollu Musluk, hem sıcak suyu hem soğuk suyu hem de arıtmalı suyu aynı musluktan alabileceğiniz musluklara verilen addır. Bu musluklar takıldığında tezgahta herhangi bir delme işlemi yapılmaz. Üç yollu musluklar şebeke suyundan gelen suyun musluğa bağlanmasıyla yapılır, üç yollu musluk montajı profesyonellik istemektedir.

Üç Yollu Musluğun Avantajları Nelerdir?

Üç yollu musluğun en büyük avantajı , tezgahınızda herhangi bir arıtmalı su musluğu deliği açılmadan, aynı musluktan hem sıcak, hem soğuk, hem de arıtmalı su alınabilmesini sağlamaktır. Aynı zamanda üç yollu musluk çeşitli renk seçenekleriyle tezgahınızın görüntüsünü hiçbir şekilde bozmaz.

Hangi Markalar Üç Yollu Su Arıtma Musluğu Üretmektedir?

E.C.A markası üç yollu su arıtma musluğu üretiminde başı çekmektedir. Bunun yanında Fiyonk Armatür ‘de üç yollu musluk üreticilerinden biridir, bunun yanında piyasada birçok ithal üç yollu musluk bulunmaktadır.