Gösterilen sonuç sayısı: 3

Atlas 3lü Su Arıtma Filtresi 10″ Housing

1.538,062.212,00
Atlas 3lü Filtre ithal bir cihazdır. Atlas 10″” Daire Girişi Su Arıtma Cihazı İtalya üretimi olan bir cihazdır. Atlas 3lü

Atlas İkili Su Arıtma Filtresi Daire Girişi 10″ Housing

1.236,491.822,63
Atlas Daire Girişi Su Arıtma Cihazı’nın ikili modelleri, genellikle su sayaçlarına ve daire içi tesisatlara takılmaktadır. Atlas İtalyan standartlarında üretilen

Atlas Tekli Daire Girişi Su Arıtma Filtresi 10″

654,16740,92
Atlas Daire&Bina Girişi Su Arıtma Cihazı Tekli 10″ Atlas Daire ve Bina Girişi Su Arıtma Cihazı, tekli filtreye sahiptir ve

Atlas Filtre dediğimiz filtreler Daire Girişi Su Arıtma Cihazı örneklerinden biridir. Atlas Filtre’ler tekli, ikili ve üçlü olarak ayrılmaktadır. Aynı zamanda bu filtreler farklı endüstriyel ve evsel alanlarda kullanıldığı için 10 inchlik ve 20inchlik modelleri bulunmaktadır. 10″ lik modellerin teklilerinde genelde 10 inch Yıkanabilir Filtre veya Sediment Filtre kullanılmaktadır, bu sediment filtre suyun kaba pasını, çamurunu ve katı maddelerini tutmaktadır. Bu katı maddeler eğer müşterimiz Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı kullanıyorsa cihazının membran filtresini tıkayabilmektedir. Atlas Su Filtresi daire girişine bağlandığı için ön filtrasyon görevi görür ve hem evinizin içindeki Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı ‘na hem de diğer musluklardan gelen suya passız ve çamursuz suyu aktarır. Aynı zamanda Atlas Filtre onaylı bir NSF filtrasyon sistemidir.

Atlas Su Arıtma Filtre Fiyatları

Atlas Su Arıtma Filtre Fiyatları, Daire Girişi Su Arıtma Cihazı olan Atlas Su Arıtma Filtresi Seti ‘nin kaç aşamalı olduğuna göre değişir. Tek aşamalı olan Atlas Filtre fiyatları içindeki filtre ile birlikte 250₺ den başlamaktadır. İkili Atlas Filtre ‘de bu fiyat 350-400₺ ‘den başlamakta ve Atlas 3’lü Filtre ‘de ise bu fiyat 550₺ dolaylarında başlamaktadır. Atlas Filtre fiyatları kullanılacak suyun kalitesine göre değişecektir. Kullanılacak suyun kalitesi çok düşükse Atlas Filtre’nin içindeki filtrasyon elementleri değişir.

Atlas Su Filtresi

Atlas Su Filtre’nin aynı zamanda ikili modelleri de bulunmaktadır. İkili modellerde ise Atlas Filtre ‘nin değişik filtre kombinasyonları kullanılabilmektedir. Özellikle müşterinin evindeki su değerine göre dizayn edilebilen bu sistemlerin iç filtrelerinin kombinasyonu, su kalitesine ve suyun değerlerine göre değişebilmektedir. Üstte de belirttiğimiz gibi suyun kabasını ve pasını tutmak için 10″ Yıkanabilir Filtre veya Sediment filtre şarttır. Bunun yanında ise Silifoz Filtre, Shell Kaplı Reçine Filtre veya Aktif Karbon filtre kullanılabilmektedir.  Dilerseniz bu filtrelerin ne işe yaradığına değinelim:

Reçine filtre; suda bulunan sertliği azaltmak için kullanılan bir tür su yumuşatma mineralidir. Sert su, sudaki kalsiyum ve magnezyum minerallerinin yüksek oranda bulunması nedeniyle oluşur. Bu mineraller, evdeki tesisat sistemine zarar verebilir, sabun ve deterjanların etkinliğini azaltabilir ve suyun tadını ve kokusunu olumsuz etkileyebilir.

Reçine filtre; suyun içinden geçerken suda bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını çeker ve yerine sodyum iyonu verir. Bu işlemle sert su yumuşatılır ve evdeki tesisat sistemine zarar vermesi engellenir. Ayrıca, sert suyun neden olduğu sabun ve deterjan kalıntıları da azaltılır, bu da daha az deterjan kullanmanızı ve daha etkili temizlik yapmanızı sağlar.

Reçine filtreler; su yumuşatma sistemlerinde kullanılan birçok farklı filtre tipinden biridir. Bu filtreler, diğer filtrelerle birlikte kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilir. Su yumuşatma sistemleri, genellikle evlerin ana su giriş hattına monte edilir ve evde kullanılan tüm suyun sertliğini azaltır.

Silifoz filtre;   suda bulunan çeşitli partikülleri ve kirleticileri uzaklaştırmak için kullanılan bir tür su filtresidir. Silifoz filtre, silis dioksit minerali ve diğer minerallerin bir karışımından oluşan doğal bir mineral filtresidir. Silifoz filtre kristal bir yapıda bulunur ve sudaki kireci ayrıştırmak için kullanılır. Kirecin yapışmasını önleyen silifoz filtre çamaşır makinaları ve evde kullanılan diğer cihazların ömrünü uzatmaktadır.  Silifoz filtre tamamen doğal bir filtreleme sistemi olup hiçbir şekilde kimyasal içermemektedir.

Granül Aktif Karbon Filtre; Granül Aktif Karbon Filtre ise birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Granül Aktif Karbon Filtre’de , Silifoz Filtre gibi tamamen doğal bir filtreleme sistemidir. Doğadan çıkarılan Granül Aktif Karbon tanecikli bir yapıya sahip olana kadar öğütülür, Atlas Su Arıtma Filtresi Seti ‘ne yerleştirilen Granül Aktif Karbon Filtre suyun klorunu, kokusunu ve tadını düzenlemede kullanılan en önemli filtrelerden biridir. Bu filtrenin kullanım alanları ise şunlardır:

  1. Su Arıtma Sistemleri
  2. İçme Suyu Filtreleri
  3. Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
  4. Havuz ve Spa Filtreleri
  5. Kimyasal Üretim
  6. Tıp (Mide yıkamaları)

Atlas Daire Girişi Su Arıtma Filtresi 3 Aşamalı

Atlas Daire Girişi Su Arıtma Filtresi 3 Aşamalı’da ise müşterimizin istediği tüm filtre kombinasyonları kullanılabilmektedir. Atlas 3’lü filtre hem tek parça halinde hem de 3 parça halinde birbirine seri olarak bağlanabilmektedir. Bu filtrelerin içine silifoz, reçine, granül aktif karbon, yıkanabilir filtre veya sediment filtre kullanılabilmektedir. Atlas Su Arıtma Cihazı İtalyan Tasarım 3 Aşamalı filtrede bulunan filtrelerden geçen su tam anlamıyla içme suyu haline gelmiştir diyemeyiz fakat dairenizde musluktan akan tüm sularınız suyun kaba partiküllerinden, klordan ve kireçten arınmış halde gelecektir. Cildinize, saçlarınıza ve evdeki tüm su kullanan elektrikli aletlerde kullanacağınız bu su her açıdan size olumlu dönüş yapacaktır. Bunun yanında içme suyu isteyen müşterilerimizin de ön filtrasyon görevini gören sistemler, Ev Tipi Su Arıtma Cihazı ‘ yla kombine edildiğinde mükemmel sonuçlar verebilmektedir.