Gösterilen sonuç sayısı: 3

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı , tezgah altına kurulan ekstradan bir musluğu bulunan veya üç yollu musluk kullanılarak hiçbir şekilde delme işlemine gerek kalmayan su arıtma cihazlarına verilen genel isimdir. Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı Fiyatları kullanılacak cihaza göre değişkenlik göstermekle birlikte, su arıtma cihazının kasasının kalitesi , içindeki filtrelerin ağırlığı, içindeki filtrelerin bileşenlerinin kalitesine göre değişkenlik gösterecektir. Aynı zamanda 8 lt su arıtma tankı ve 12 lt su arıtma tankı kullanılan Lavabo Altı Su Arıtma Cihazları günlük yaklaşık 280 litre su arıtma kapasitesine sahiptir. Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları 2 farklı şekilde ayrılmaktadır, bunlardan biri kapalı kasa su arıtma cihazı olmakla birlikte diğeri ise Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘ dır.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları

LG Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

LG Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı Fiyatları , özellikle doların da oynaklığıyla beraber çok değişmektedir. LG Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları ‘nda , LG Kuno Membran bulunmaktadır. LG Kuno Membran 80 GPD ‘lik bir membrandır ve günlük 256 litrelik su üretimine sahiptir. Bu cihazlarda genellikle 8 litre su arıtma tankı kullanılmakla beraber cihazlar, 5 aşamalı filtreye sahip olarak üretilmektedir. Bu filtreler sırasıyla Sediment, GAC Karbon , Blok Karbon, Membran ve Post Karbon Su Arıtma Filtresi’dir. Özellikle membran filtrenin LG Kuno Membran olduğu bu sistemlerde suyun TDS değeri yaklaşık 2-3’lere kadar düşmektedir. TDS değeri sıfıra ne kadar yakınsa o kadar kaliteli bir su elde edilir. LG Membranlı Doğal Su Arıtma Cihazı ‘ da bu cihazlardan biridir.

Ravent Cool Su Arıtma Cihazı

Ravent Cool Su Arıtma Cihazı özellikle 2014-2015 gibi su arıtma cihazı sektörünün rekabetinin düşük olduğu yıllarda büyük satış rakamlarına ulaşmıştır. Bu cihaz 12 litrelik su arıtma tankı ‘na sahiptir ve içeriğinde kullanılan musluk piyasadaki en ağır gramajlı musluklar arasında yer almaktadır ayrıca Ravent Cool Su Arıtma Cihazı ‘nın içinde 2022 yılında itibaren JF Jammy Filtre ‘ler yer almaktadır. Bunun yanında ESLİ ‘nin ürettiği tüm cihazlarda bulunan 60 PSI Basınç Düşürücü ‘de Ravent Cool Su Arıtma Cihazı ‘nın içinde bulunmaktadır.

Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı

Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı menşei’si Çin Halk Cumhuriyeti olan bir cihazdır. Ne kadar müşterilerimzide kalitesiz Çin malı algısı olsa da, bu cihaz piyasada olan en kaliteli su arıtma cihazlarından biridir. Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı ‘nın en büyük artısı fabrikasyon çıkışlı olarak 6 filtreli üretilmesidir. 6. filtrede bulunan alkali filtre suyun pH değerini yükselterek müşterilerimizin yüksek pH ‘lı alkali suya sahip olmasını sağlar.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazları

Açık Kasa Su Arıtma Cihazları özellikle 2010 ların başlarında kullanılan, ters ozmoz sistemiyle su arıtımını gerçekleştiren cihazlara verilen addır. Bu cihazların deposu ve filtreleri açık bir şekilde gözüktüğü ve herhangi bir kapalı kutuda olmadığı için bu cihazlara açık kasa su arıtma cihazları adı verilmiştir. Açık Kasa Su Arıtma Cihazı genellikle fabrikasyon çıkışlı 5 adet filtreye sahiptir. Bu filtrelerin üç tanesi cihazın alt kısmında bulunan şeffaf filtre kabı ve mat filtre kabı olan açık kasa housinglerde bulunur, bu filtreler ön filtrasyon filtreleri olan Spun, GAC ve Blok Karbon Filtredir. Bazı firmalar bu filtreleri çift spun yani 5 mikron Spun, Blok Karbon, 1 Mikron Spun filtre olarak da kullanabilmektedir. Açık Kasa Su Arıtma Cihazları genellikle 12 litre su arıtma tankına sahiptir fakat müşterilerimiz istediği taktirde özellikle su tüketiminin fazla olduğu yerlerde 20 litre, 40 litre, 80 litre su arıtma tankı kullanılabilir.

Özellikle restoranlar ve yüksek tüketime sahip yemekhane vs. gibi yerlerde açık kasa cihazların yüksek kapasiteli membran(Örn: 100&200&300 GPD) ve pompa seti ile birlikte kullanımı sayesinde günlük yaklaşık bir tona kadar su arıtım kapasitesine sahip olunabilmektedir. Bunun yanında eğer su üretimi hala yetersiz kalıyorsa, direk akışlı su arıtma cihazı tercih edilmelidir. Direk akışlı su arıtma cihazları hem yüksek su üretimi, hem de sağladığı enerji açısından büyük işletmelerdeki su üretimi için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular:

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı nedir?

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı, tezgahın altında bulunan genellikle kapalı kasa su arıtma cihazı olan ve ters ozmoz sistemiyle su arıtım yapan cihazlara verilen genel addır.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı nasıl çalışır?

Ters osmoz su arıtma cihazları, suyu zarların yüzeyindeki küçük gözeneklerden geçirerek arındıran bir filtreleme yöntemidir. Bu yöntemde, su, yüksek basınç altında zarların üzerinden geçirilir ve zarların gözenekleri yalnızca su moleküllerinin geçişine izin verirken, tuz ve diğer katı maddeler gibi istenmeyen maddeleri tutar. Bu sayede, su arıtma işlemi gerçekleştirilir ve arıtılmış su depolanmak üzere hazneye alınır.

Ters osmoz su arıtma cihazı, birkaç farklı aşamadan oluşur. İlk aşamada, suyun içindeki büyük parçacıklar ve katı maddeler önceden filtreler veya çökelticiler kullanılarak çıkarılır. Daha sonra, su, yüksek basınç altında, gözenekli bir zarın üzerinden geçirilir. Bu zar, suyun içinden geçerken istenmeyen maddeleri tutan yarı geçirgen bir filtre görevi görür.

Ters osmoz su arıtma cihazının önemli bir avantajı, arıtılan suyun kalitesinin yüksek olmasıdır. Bu yöntemle arıtılan su, çoğu zaman damacana suyu veya şebeke suyuna göre daha temiz ve lezzetlidir. Bununla birlikte, ters osmoz su arıtma cihazları, yüksek basınç gerektirdiği için elektrik enerjisi tüketimi yüksek olabilir ve filtrelerin periyodik olarak değiştirilmesi gerekebilir.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı Boyutları ne kadar?

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı boyutları cihaz cihaz değişiklik göstermektedir.

Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı EnxBoyxYükseklik: 30x37x45 cm’dir.

Safir Su Arıtma Cihazı EnxBoyxYükseklik: 28x37x45 cm’dir.

Ravent Smart Su Arıtma Cihazı EnxBoyxYükseklik: 25x42x40 cm’dir.

LG Membranlı Doğal Su Arıtma Cihazı  YükseklikxBoy : 41×26 cm ‘dir.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı ‘nın avantajları nelerdir?

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları özellikle kapalı kasa reverse osmosis su arıtma cihazı olduğunda sağlıklı suya musluğunuzdan ulaşmayı sağlar. Bunun yanında kapalı kasa cihazlar yer tasarrufu konusunda da çok başarılıdır çünkü cihazın tüm bileşenleri bilgisayar kasası gibi kapalı kasa içinde bulunur. Bunun yanında damacana, koli su veya 0,5 ml su gibi şişeli suları taşıma derdinden kurtaran tezgah altı su arıtma cihazları maddi yönden de çok avantajlıdır. Bu cihazlar genellikle aylık damacana su tüketiminden daha az para harcar.

Tezgah altı su arıtma cihazının bakımı nasıl yapılır?

Tezgah altı su arıtma cihazı ‘nın bakımı oldukça basittir. Tezgah altı su arıtma cihazları inline su arıtma filtre ‘sine sahiptir. Bu filtreler kullan-at filtreler olduğu için müşterimiz dilediği taktirde çok rahat bir şekilde su arıtma cihazının filtresini çok rahat bir şekilde değiştirebilecektir.

Tezgah altı su arıtma cihazı hangi markaları önerirsiniz?

Tezgah altı su arıtma cihazları kalite kalite değişmektedir. Piyasada özellikle en çok satılan ve en kaliteli su arıtma cihazları arasında Ravent Cool, Puretech Yakut, Ravent Smart, Cozy ve LG Membranlı Doğal Su Arıtma Cihazı yer almaktadır.

Tezgah altı su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Tezgah altı su arıtma cihazı alırken özellikle filtre kalitesine dikkat etmelisiniz. Piyasada görünümü çok güzel olan cihazların bazılarında içeriği çok kötü filtreler bulunmaktadır. Filtre kalitesini ölçmek için filtrenin gramajını, filtrenin içeriğindeki bileşenlerin kalitesini ürünün satıcısına sormanız şiddetle tavsiye olunur. Bunun yanında su arıtma cihazı tankı ‘nın plastik olmaması da sağlık açısından çok önemlidir. Özellikle Paslanmaz Çelik Su Arıtma Cihazı Tankı kullanılması sağlık açısından ve bakteri ürememesi açısından çok mühimdir. Bunun yanında membran filtre ‘nin kalitesi de çok önemlidir, özellikle NSF Onaylı Vontron membran , LG Kuno membran veya Filmtec Membran filtre tercih edilmesi, kaliteli su üretmenizde fayda sağlayacaktır.

Siz de tezgah altı su arıtma cihazları almayı düşünürseniz SuAritmaCihazi.com ‘a danışabilirsiniz.