Gösterilen sonuç sayısı: 4

Su Arıtma Vana Çeşitleri, su arıtma cihazlarında kullanılan checkvalf , shutoff valf, Plastik Combo Hat Alma Vanası, Mini Küresel Vana, 3/8 bulaşık makinesi hat alma vanasından oluşmaktadır. Bu vanaların hepsinin kullanım amaçları farklıdır. Belirttiğimiz vanaların birçoğu ithal su arıtma vanaları olmakla beraber, özellikle metal olan Mini Küresel Vana , 3/8 Hat Alma Vanası , 3/4 Hat Alma Vanası yerli olarak da üretilebilmektedir. Bunlar su arıtma cihazlarında ” fittings ” olarak da geçebilmektedir. Bu fittingsler su arıtma cihazının farklı yerlerinde kullanılır, dilerseniz su arıtma cihazı vanalarının nerelerde kullanıldığına bir göz atalım.

Su Arıtma Vana Çeşitleri

Su arıtma cihazı 3/8 Combo hat alma aparatı: Su Arıtma Cihazı 3/8 hat alma aparatı ‘nın bir ucu 1/4 girişlidir. Su Arıtma Cihazları ‘nın %90’ı 1/4 hortuma sahiptir. Bir ucu 1/4 olan bu hat alma su arıtma cihazı’nın girişine bağlanır. Plastik Combo Hat Alma ‘da 3/8 giriş olarak iki adet giriş bulunur. Bu girişlerinden biri taharet musluğundan veya musluk girişinden flex boruyla hat alma aparatının 3/8 kısmına bağlanır. Contalı olan kısım ise direkt olarak lavabonun altındaki musluğa bağlanır. Böylece 3/8 Plastik Combo Hat Alma Su Arıtma Vana’mız montaja hazır olur.

3/8 Metal Hat Alma Aparatı: 3/8 Metal Hat Alma Aparatı, Plastik Combo Hat Alma Vanası ile aynı işlevi görmektedir. Bu hat alma aparatının 3/8 kısmının biri musluğa bağlanır, diğeri ise gelen flex boruya takılır. 1/4 kısmına ise mini küresel vana takılır. Mini küresel vana mecburi olarak 3/8 metal hat alma aparatıyla kullanılmalıdır.

Su Arıtma Küresel Vana 1/4 : Mini Küresel 1/4 Su Arıtma Vanası , 3/8 Metal Hat Alma Aparatı’na bağlanır. Mini Küresel vana cihaza su girişini kontrol eden valflerden biridir. Bu vananın üstünde mavi açma kapama bölümü bulunur. Bir ucundan ise su arıtma cihazı’nın hortumu bağlanır.

Su Arıtma Cihazı Kelebek Vana : Su Arıtma Cihazı Kelebek Vana genellikle tank dirseği kullanılan su arıtma cihazlarında kullanılır. Su Arıtma Tankı ‘na tank dirseği bağlandığında, tanka giden suyu kesmek için herhangi bir vana bulunmamaktadır. Bundan ötürü kelebek vana bağlanır. Su Arıtma Cihazı Kelebek Vana Post Karbon T Dirseğe bağlanır ve tanka giden suyu kesmek için kullanılır.

Su Arıtma Cihazı Tank Vanası: Su Arıtma Cihazı Tank Vanası su arıtma cihazının tankına bağlanan bir vanadır. Bu vana tank dirseğinin kullanılmadığı su arıtma tankında kullanılır ve tanka giden suyu kesmek için kullanılır.