Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Su Arıtma Dirsek

Su Arıtma Dirsek çeşitleri dirseğin nerede kullanılacağına göre değişkenlik göstermektedir. Ev Tipi Su Arıtma Cihazı kullanan müşterilerimizin cihazlarında en çok kullanılan dirsek Su Arıtma L Dirsek ‘tir. Bu dirsek üç adet ön filtrasyon filtresinde 2 şer adet, membran housinginde 1 adet ve post karbon filtrede bulunmaktadır. Bunun haricinde su arıtma cihazlarında Su Arıtma T Dirsek bulunmaktadır. Bu dirseklerin her birinin görevi farklıdır. Örneğin L dirseklerin görevi sadece suyun aktarılmasıdır, bunun yanında T dirsekte ise 3 adet çıkış bulunmaktadır, T dirsek genelde tank ve post karbon arasındaki su geçişini üstlenmiştir, son aşama olan post karbon filtrede yıkanan su, tanka dolar. Tanktan sonra tekrar post karbon filtreden geçer ve Post Karbon Tatlandırıcı filtrenin sonundaki Su Arıtma L Dirsek ‘ten, musluk suyu kısmına su aktarılır. Arıtma filtre bağlantı l dirsek en ucuz olan fittings parçasıdır.

Quick Dirsek

Quick Dirsek , 2020 yılından beri popüler bir hal almıştır. Özellikle 2020 yılı öncesi jaco su arıtma dirseği bulunmaktaydı. Bu dirsek su arıtma cihazı filtre değişimi sırasında büyük zorluk çıkarmaktaydı çünkü Jaco su arıtma dirseğinde özellikle fittingsler yani dirseklere su geçirmez teflon bant sarılması gerekmekteydi. Şimdi ise quick dirsekler sayesinde özellikle kapalı kasa su arıtma cihazı ‘nda filtre değişimi çok daha kolaylaştı. Özellikle inline filtre ‘ye sahip kapalı kasa su arıtma cihazı müşterileri filtrelerini evde kendileri değişmeye başladı. Bu filtreler genellikle çıkışında ufak bir çubuk bulunan filtreler olmakla birlikte bu çubuklara oturan Quick Dirsek sayesinde müşteri çok rahat bir şekilde sök-tak işlemi yapmaya başladı. Takarken kolay olan bu quick dirseğin sökmesi de çok basit, dirseğin ucundaki bilezik kısmına iki parmağınızla basılı tutarak geri çektiğinizde Su Arıtma L Dirsek veya Su Arıtma T Dirsek (quick versiyonlar) hemen sökülebiliyor. Aynı zamanda Su Arıtma L dirsek , su arıtma filtre dirseği olarak da geçiyor çünkü, filtrelerin girişine ve çıkışına bu dirsekten takılıyor. Filtre bağlantı l dirsek mm ‘si özellikle ev tipi su arıtma cihazların 1/4 olarak geçmektedir. Direkt akışlı su arıtma cihazı ve diğer bazı sistemlerde hortum boyutu büyüdüğü için 3/8 su arıtma cihazı dirseği de kullanılabilmektedir. Su Arıtma Dirsek kategorisinde Quick Dirsek en fazla kullanılan dirsektir.

Su Arıtma Filtre Dirseği

Su Arıtma Filtre Dirseği , filtre değişiminde kullanılan su arıtma dirsek kategorisine verilen addır. Bu filtreler 1/4 ” boyutundadır ve inline filtre olarak geçmektedir. Inline filtreler sadece kapalı kasa su arıtma’da kullanılan filtrelerdir ve bu filtreler sök-tak şeklindedir. Bunun haricinde açık kasa su arıtma cihazı kullanan müşterilerimizin filtreleri housing içinde bulunmakla birlikte bu housinglerin bağlantısı teflon sarmalı su arıtma filtre dirseği ile yapılabilmektedir. Su Arıtma Filtre Dirseği, Su Arıtma Dirsek kategorisinde özellikle kapalı kasa cihazlarda en fazla kullanılan dirsektir.

Su Arıtma T Dirsek

Su Arıtma T Dirsek , su arıtma cihazı’nda post karbon filtrenin girişinde kullanılır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tank ve post karbon arasındaki su geçiş görevini üstlenir. Post karbon’da temizlenen su tanka doldurulur ve tekrar tanktan post karbona aktarılır, bu aşama son aşama olduğu için bu aşamadan sonra da temizlenmiş ve kirli maddelerden arındırılmış arıtma suyu, musluk suyu kısmından musluğa aktarılır.