Gösterilen sonuç sayısı: 5

40 Lt Su Arıtma Tankı Deposu Fiyatları (NSF Onaylı)

2.993,82
40 Lt Su Arıtma Tankı Teknik Özellikleri 40 Lt Su Arıtma Tankı Fil-TEK tarafından Türkiye’de üretilmektedir. 40 LT Su Arıtma

80 LT Su Arıtma Tankı Fiyatları (NSF Onaylı)

4.235,80
80 LT Su Arıtma Tankı Teknik Özellikleri Nelerdir? 80 LT Su Arıtma Haznesi Türkiye’de üretilmektedir. 80 LT Su Arıtma Deposu

FLT NSF Onaylı 3.2 Su Arıtma Tankı

887,45
12 LT Su Arıtma Tankı Hangi Cihazlarda Kullanılır? 12 Lt Su Arıtma Tankı birçok modelde kullanılmaktadır. Sitemizde satılan modellerden bazıları

FLT Su Arıtma Tankı 8 Litre (NSF Onaylı)

778,88
NSF Onaylı 8 litrelik su arıtma tankı Türkiye’de üretilmektedir. Su Arıtma Tankı 8 Litre yaklaşık 2,2-2,5kg arası gelmektedir(koli hariç) 8

Su Arıtma Tankı 20 LT (NSF Onaylı)

1.196,18
Su Arıtma Tankı 20 LT Teknik Özellikleri 20 Litre Su Arıtma Tankı beyaz renktedir. 20 Litre Su Arıtma Tankı’nın menşeisi

Su Arıtma Tankı , su arıtma cihazlarında bulunan ve temiz suyun post karbon filtreden sonra depolanmasını sağlayan tanklara verilen addır. Su Arıtma Deposu birçok çeşitte bulunur. SuAritmaCihazi.com ‘un kullandığı tüm tanklar paslanmaz çelik su arıtma tanklarıdır. Bunun yanında piyasada plastik reverse osmosis su arıtma tankı da bulunmaktadır fakat plastik su arıtma tankları içeriğinde plastik bulundurduğu için su arıtma cihazı tankında bakteri üreme ihtimali fazlasıyla yükselmektedir. Bu yüzden müşterilerimize özel ricamız paslanmaz çelik tank kullanmaları olacaktır. Aynı zamanda SuAritmaCihazi.com üzerinde de satılan NSF onaylı su arıtma tankları, en kaliteli su arıtma tankları arasında geçmektedir. Peki müşterilerimiz su arıtma cihazı tankı seçerken nelere dikkat etmelidir gelin bunu aydınlatalım.

Su Arıtma Cihazı Tankları birçok çeşit, boyut ve modelde bulunmaktadır ama ana modelleri listelemek istersek şu şekilde olacaktır;

8 lt Su Arıtma Deposu: 8 lt su arıtma tankı en çok kullanılan su arıtma deposu modellerinde ilk sırada yer almaktadır. Bu tank tam olarak 2.2 galon(8.32) litredir fakat su arıtma tankları tam olarak sahip olduğu litre bazında üretim yapamamaktadır. Bu durumun en başlıca sebebi su arıtma deposunun içinde hava bulunmasıdır, bu hava suyun tazyikli bir şekilde musluğa doğru akmasını sağlamaktır. Eğer tankınız hava tutmuyorsa arızalı olabilir. Bu tankı kullanan modeller ise şunlardır; Doğal Su Arıtma Cihazı, Ravent Smart, Optima Su Arıtma Cihazı, Thomas Su Arıtma Cihazı ve Cozy Su Arıtma Cihazı ‘dır.

12 lt Su Arıtma Deposu: 12 litrelik tank ise piyasada 3.2 galon olarak bilinmektedir. Su Arıtma Tankı 12 lt ‘de paslanmaz çelik su arıtma deposu ‘dur. Bu tank yaklaşık 10 litre su vermektedir. Bu su arıtma deposunu kullanan modeller ise şu şekildedir; Ravent Cool, Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı ve Mustang Su Arıtma Cihazı’dır.

20 lt Su Arıtma Deposu: Bu tank genelde 18 litre civarı su depolamaktadır. Bu cihazın kullanım alanı ufak çaplı restoranlar ve işletmelerdir. 20 lt su arıtma deposu 6.5 galon olarak geçmektedir. 12 litre veya 8 litre tankın yetmediği işletmelerde, Açık Kasa Su Arıtma Cihazı’na 100 gpdlik membran eklenir. Bunun yanına da 20 litre, 40 litre veya 80 litre su arıtma tankı seçenekleri eklenir.

40 lt Su Arıtma Deposu: 40 Litre Su Arıtma Deposu da işletme, restoranlar veya büyük yemekhaneler için uygundur. Bu depo aynı zamanda 11 galon olarak geçmektedir. Bu tankın yanına açık kasa pompalı veya direkt akışlı su arıtma cihazı eklenerek hem üretilen su kapasitesi, hem de su depolama kapasitesi artırılabilmektedir.

80 lt Su Arıtma Deposu: 80 litre reverse osmosis su arıtma tankı, paslanmaz çelik su arıtma depoları arasında en büyük tanktır. 20 galon olan bu su arıtma deposu genelde direkt akışlı su arıtma cihazları yanında kullanılmaktadır. Bu depodan sonra genelde paslanmaz çelik depo isteyen müşterilerimize modüler su depoları önerilmektedir. Modüler su arıtma depoları daha büyük çaplı işletmelerde kulanılmaktadır.

Su Arıtma Tankı Fiyatları

Su Arıtma Tankı Fiyatları üstte belirtilen depolama kapasitelerine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle paslanmaz çelik su arıtma tankları , plastik depolu su arıtma tanklarına göre biraz daha maliyetli fakat sağlıklıdır. Fiyatlar dolar kuruna ve diğer değişkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte 8 litre tank 2023 ilk çeyrekte 499 TL, 12 litre tank 599TL , 20 litre tank 999 tl, 40 litre su arıtma deposu 1899 ₺, 80 litre su arıtma deposu ise 2999 ₺ ‘dir.

Müşterilerimiz Google ve diğer arama motorları nezdinde su arıtma cihazıyla ilgili de birçok soru sormaktadır, dilerseniz bu soruları cevaplayalım.

Su Arıtma Tankı Kaç Saatte Dolar?

Su Arıtma Deposu’nun hacmine göre dolum süresi değişmektedir. Ev Tipi Su Arıtma Cihazları ‘nda kullanılan 8 litre ve 12 litrelik tanklar genelde 35-45 dakika arası dolmaktadır. Cihazın üretim kapasitesi yüksek olduğunda, tankın dolum süresi de artacaktır. Örneğin pompalı su arıtma cihazı, pompasız su arıtma cihazı ‘na göre daha hızlı üretim yapmaktadır.

Su Arıtma Tankına Kaç Bar Hava Basılır?

Su Arıtma Tankına yaklaşık 0.2-0.5 bar arası hava basılır. Bu değerler 40 ve 80 litre su arıtma deposunda farklı olabilmektedir.

Su Arıtma Tankı Basıncı Kaç Olmalı?

Su Arıtma Deposunun basıncı yukarıda da belirttiğimiz gibi 0.2-0.5 bar arası olmalıdır.

Su Arıtma Tankı Kaç Yılda Değişir?

Su Arıtma Tankı ömrü marka marka değişse de genelde piyasadaki su arıtma cihazı tankları 2-4 sene arasında değişmektedir.

Su Arıtma Tankı Nasıl Temizlenir?

Su Arıtma Tankı Nasıl Temizlenir sorusunun cevabı yoktur. Çünkü su arıtma cihazlarının tankları maalesef temizlenememektedir fakat zaten temizlemeye de ihtiyaç duyulmaktadır çünkü Paslanmaz Çelik Su Arıtma Tankları bakteri üretmemektedir.