16 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Daire Girişi Su Arıtma Cihazı, dairelerin girişindeki su sayacına bağlanan filtrelere verilen addır. Daire Girişi Su Arıtma Cihazları ‘nın en başında NSF onaylı Atlas Filtre gelir. Atlas Daire Girişi Su Filtresi tekli, ikili ve üçlü kombinasyonlarla satılmaktadır. Bu sistemler her ne kadar suyu belli kirleticilerden ve zararlı bileşenlerden ayırsa da tam anlamıyla içme suyu elde edemez. İçme suyu elde edilmesi için özellikle tezgah altı su arıtma cihazı kullanılması gerekmektedir çünkü Daire Girişi Filtre ‘de membran filtre bulunmamaktadır. Bu da üstte açıkladığımız içme suyu elde edememesinin en büyük sebebidir. Daire Girişi Su Filtresi ayrıca kaloriferlere giden suyun da arıtılıp, boruların kireç ve pas tutmaması sağlanmaktadır. Böylelikle kaloriferdeki ısıtma hem daha güçlü olmakta hem de duş başlığı gibi suyun aktığı yerlerden gelen tazyik oranı düşmemektedir.

Daire Girişi Su Filtresi

Daire Girişi Su Filtresi üstte de belirttiğimiz gibi değişik kombinasyonlara sahiptir. Daire Girişi Su Filtresi ‘nin aynı zamanda yerli modelleri de bulunmaktadır. Yerli Daire Girişi Su Arıtma Filtresi, İtalya ve NSF Onaylı olan Daire Girişi Filtre’ye göre daha uygun fiyatlara sahiptir fakat arasında kalite farkları bulunmaktadır. Özellikle Atlas Daire Girişi Su  Filtresi ‘nde basınçtan patlama veya çatlama riski çok çok düşüktür. Hatta 24 yıllık şirket serüvenimizde Atlas Filtre ‘nin patladığına hiç rastlanmamıştır. İçinde 10″ Yıkanabilir Filtre, Silifoz Filtre, Reçine Filtre veya Granül Aktif Karbon Filtre kullanılan bu sistemlerde suyun içindeki değerler göze alınarak revizyonlar yapılabilmektedir. Özellikle kireçli bir suda müşterilerimizin reçine ve silifoz filtre tercih etmesi beklenmektedir. Reçine filtre suyu kireçten arındırmaktadır yani reçine filtre suyu tam anlamıyla kireçten arıtmaktadır. Silifoz filtre ise kirecin suya tutunmasını önlemektedir. Kristal yapısındaki mineraller sayesinde kireci sudan ayırır, aynı zamanda eriyen bu kristaller atık yoluyla dışarı atılır.

Daire Girişi Su Arıtma Cihazı

Daire Girişi Su Arıtma Cihazı elektrikli değildir bu nedenle herhangi bir enerji tüketimi bulunmamaktadır. Doğa dostu olan Daire Girişi Su Arıtma Cihazı içinde kullanılan Daire Girişi Su Arıtma Filtreleri ‘de tamamen doğal minerallerden oluşan (Silifoz , Reçine, Granül Aktif Karbon Filtre) oluşmaktadır. Herhangi bir kimyasal arıtım söz konusu değildir. Aynı zamanda Villa Tipi Su Arıtma Cihazları da bulunmaktadır. Bunlar da su sayacı girişlerine bağlanmaktadır. Özellikle Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı ve Mini Kabinet Su Yumuşatma Cihazı bunlara en büyük örnektir. Bu cihazların içinde küçük FRP Tanklar bulunur. Bu tankların içi ise reçine doludur, villalarda özellikle tercih edilen bu sistemler tüm villaya kireçsiz suyu iletmekle görevlidir. Özellikle villaların su tesisatı bağımsız olduğu için maxi kabinet su yumuşatma ve mini kabinet su yumuşatma cihazı villaların olmazsa olmazıdır.

En İyi Daire Girişi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

24 yıllık piyasada olan Naturel Su Arıtma Cihazları ‘nın tecrübesine dayanarak şu an için piyasada bulunan en iyi daire girişi su arıtma cihazı Atlas Filtre ‘dir diyebiliriz. Atlas Bina Girişi Su Arıtma hem malzeme kalitesi açısından, hem de Avrupa Standartları’nda yani İtalya’da üretilmesi açısından müşterilerinin göz bebeği haline gelmiştir. Aynı zamanda Atlas Filtre 1975 yılında kurulmuştur ve 1975’ten beri Su Arıtma Dünyası’nın birçok alanında üretim yapmaktadır. Atlas Filtri ‘nin sitesini Atlas Filtri yazısının üstüne tıklayarak inceleme yapabilirsiniz.

Daire Girişi Su Arıtma Fiyatları Ne Kadardır?

Daire Girişi Su Arıtma Fiyatları yerli ve ithal olmasına göre değişkenlik göstermektedir. Daire Girişi Filtreler 250₺’den başlamakta 1500₺’ye kadar uzanmaktadır. Özellikle Silifoz, reçine ve Granül Aktif Karbon gibi doğal madenlerin bulunduğu daire girişi sistemlerde fiyat muadillerine göre biraz daha yükselmektedir. Aynı zamanda üstte de belirttiğimiz gibi daire girişinde olan bu filtrelerin tekli, ikili ve üçlü versiyonları bulunmaktadır. Tekli ikiliye göre, ikili de üçlüye göre daha uygun fiyat skalasına sahiptir. İthal olan Atlas Filtre ise Yerli olan muadiline göre çok daha kalitelidir. Aynı zamanda Atlas Filtre ‘nin iOS App Store’da ve Google Play Store’da da uygulaması bulunmaktadır.

Daire Girişi Su Arıtma İşe Yarıyor Mu?

” Daire Girişi Su Arıtma İşe Yarıyor Mu? ” sorusu birçok müşteri tarafından sorulmaktadır. Evet, daire girişi su arıtma cihazları suyu kireçten ve klordan arındırıyor, yani işe yarıyor. Bu soruyu şöyle sormamız halinde ise cevap değişiyor ; ” Daire Girişi Su Arıtma, içme suyu sağlar mı? ” bu sorunun cevabı ise, hayır. Cevabının hayır olmasının nedeni ise bu tarz arıtma sistemleri ön filtrasyon işlemi olarak görülüyor ve ters ozmoz sistemini benimsiyor. Ters ozmoz sistemini benimseyen sistemlerde bulunan membran filtreler ise tam anlamıyla içme suyu sağlıyor ve suyunuzu gerek meyve yıkamada, gerek çay yapmada kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında tezgah altı su arıtma cihazları içeriğindeki ön filtrasyon yani Sediment, Gac ve Blok Karbon Filtre ile de suyun kaba pisliğini alıp, membran filtrenin ömrünü uzatıyor.