Gösterilen sonuç sayısı: 8

Su Arıtma Pompası ve Motoru Fiyatları

Su Arıtma Pompası ve Motoru özellikle evlerinde basınçlı su olmayan müşterilerimiz tarafından tercih edilmesi gereken en önemli komponentlerden biridir. Arıtma taktırdıktan sonra özellikle suyun yavaş akması, tankın çok geç sürelerde dolması cihaza giren şebeke suyu basıncının yetersiz olduğu yönünde göstergelerden birkaçıdır.

Su Arıtma Pompası, ev tipi su arıtma cihazlarına sonradan da takılabilmektedir. Müşterilerimiz tercih ettiği su arıtma cihazından yeterli verimi alamadığı durumlarda, su arıtma motorları sonradan da takılabilmektedir.

Su Arıtma Pompalarının takılabilmesi için birkaç parçaya daha ihtiyaç duyulabilmektedir. Su Arıtma Cihazı’nın sadece pompasının bozuk olduğu durumlarda pompanın değişmesi yeterlidir. Bunun yanında diğer parçalar olan Alçak Basınç Switchi, Yüksek Basınç Switchi , Su Arıtma Cihazı Pompa Adaptörü de arızalı olabilmektedir. Bu tarz durumlarda ise bu parçaların da değişmesi gerekmektedir.

Su Arıtma Motorlarının birçok modeli bulunmaktadır, özellikle ev tipi su arıtma cihazları ve endüstriyel su arıtma cihazlarında kullanılan modellerin WATT, VOLT ve AMPER değerleri farklılık göstermektedir. Cihazınızın pompası veya adaptörünün arızalı olması durumunda bu bilgileri doğru aktarmanız, kesintisiz sağlıklı su almanız için çok mühimdir. Örneğin 75 GPD olan ev tipi su arıtma cihazlarında 24V 1,2A pompa kullanılmasına rağmen, 300 GPD’lik Direkt Akışlı Su Arıtma Cihazı ‘nda 36V 3A veya 36v 2A değerinde adaptörler kullanılabilmektedir.

Piyasada üretilen birçok cihazın pompalı ve pompasız modelleri bulunmaktadır. Pompalı Su Arıtma Cihazları ‘nın en kalitelileri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Ravent Cool ve Ravent Smart Su Arıtma Cihazı
  2. Cozy Su Arıtma Cihazı
  3. Aquatürk Safir Su Arıtma Cihazı

Bu cihazlar içeriğinde piyasadaki en kaliteli su arıtma pompalarını kullanmaktadırlar.

Özellikle LEFOO pompa kullanan Ravent Cool, Ravent Smart ve Cozy Su Arıtma Cihazları piyasadaki en kaliteli su arıtma cihazları yer almaktadır. İçeriğindeki bakır tel yoğunluğu diğer pompa modellerine göre fazla olan LEFOO ‘nun birçok pompa modeli bulunmaktadır. LEFOO Çin Halk Cumhuriyeti’nde üretilmekle birlikte ürün gamında birçok model bulunmaktadır. Hem ev tipi, hem endüstriyel tipte su arıtma pompaları üretmektedir. Bunun yanında Basınç switchleri’de üreten firma 2005’te kurulmuştur. LEFOO‘nun sertifikalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Su Arıtma Motoru Fiyatları

Su Arıtma Motoru Fiyatları alacağınız pompanın özelliğine göre değişebilmektedir. Özellikle üstte de belirttiğimiz gibi, ev tipi su arıtma cihazlarında kullanılan pompalar diğer 300 GPD direkt akışlı su arıtma cihazlarının pompalarına göre küçüktür ve daha az maliyetlidir. Su Arıtma Motoru Fiyatları yaklaşık 450₺’den başlamaktadır. Bu pompalar tezgah altı su arıtma cihazları‘nda kullanılmaktadır. Tezgah altı su arıtma cihazlarında kullanılan pompalarında hem mini versiyonu hem de normal boyuttaki versiyonları bulunmaktadır. Küçük cihazlarda mini pompa kullanılması tavsiye edilmektedir.