Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı ‘nın birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle restoran, sanayi ve birçok insanın su tüketimi yaptığı yerlerde özellikle tercih edilen bu sistemler günlük en az 600-700 litre su üretmektedir. Direk Akışlı Su Arıtma Cihazları 10″ ve 20″ olarak ikiye ayrılır. 10″ Direk Akışlı Cihazlar ‘ın boyutları 20″ e göre daha küçüktür. Bu cihazların içinde 10″ Sediment , Granül Aktif Karbon ve Blok Karbon Filtre bulunmaktadır. Bu cihazlar genellikle pompalı olarak satılır çünkü bu ürünü talep eden müşterilerimizin genelde su tüketimleri çok yüksektir. Pompasız cihazların su üretimi, pompalı cihazlara nazaran daha az olduğu için su üretim ihtiyacı karşılanamamaktadır. Direkt Akışlı Su Arıtma Cihazı ‘da diğer Ev Tipi Su Arıtma Cihazları gibi ters ozmoz arıtma sistemini kullanmaktadır. Bu cihazlar en az 100 GPD’lik membranlar kullanır. 100 GPD membran 100GPD=3.2*100=320 litre su üretmektedir. Direk Akışlı Su Arıtma Cihazları yukarda da belirttiğimiz gibi 500 GPD=500×3.2=1600 litre su üretmektedir. 10″ direk akışlı cihazlar genelde 100×3=300 GPD membran kullanmaktadır. Diğer büyük 20″ Direk Akışlı Su Arıtma Cihazları’na ise 800 GPD’ye kadar membran takılabilmektedir.

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar? sorusunun cevabı içmeye hazır arıtım suyu hazırlamasıdır. Aynı zamanda bu cihazdan çıkan su birçok alanda da kullanılabilir. Çünkü bu cihazlar kireçsiz ve klorsuz su üretebilmektedir. Aynı zamanda bu cihazların sonuna eklenebilen Mixbed Dupont Reçine sayesinde su saf su veya ultra saf su değerlerine ulaşabilmektedir. Saf su değerine ulaştırdıktan sonra direk akışlı su arıtma cihazı ‘nın kullanım alanı oldukça genişlemektedir. Bu sektörlerden bazıları şunlardır:

  1. Laboratuvarlar
  2. İlaç Endüstrisi
  3. Elektronik Endüstrisi
  4. Kimyasal Endüstri
  5. Yiyecek ve içecek endüstrisi

Kullandığımız kozmetik ürünlerinden tutun da, ilaç üretiminde direk akışlı su arıtma cihazları veya daha büyük endüstriyel su arıtma cihazları kullanılmaktadır. Endüstriyel Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazları daha yüksek kapasiteli üretim tesislerinde ultra saf su için kullanılmaktadır. Aynı zamanda oto yıkamalar için de endüstriyel saf su cihazı tercih edilebilir çünkü bu tarz sistemler sudaki kireci alarak suyun araç kaportasına ve boyasına zarar vermesini önler. Aynı zamanda Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı harici bir tanka ihtiyaç duymayabilir. Depolama ihtiyacı olan yerlerde yani su tüketimi fazla olan yerlerde ekstradan su arıtma deposu eklenebilir. Su Arıtma Tankları’nda ise 8 litre , 12 litre , 20 litre, 40 litre , 80 litre su arıtma tankı seçenekleri bulunmaktadır. Bunun yanında polietilen depo koyularak depolama kapasitesi daha da yükseltilebilir.

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Fiyatları sistemin üretim kapasitesine ve boyutuna göre değişebilmektedir. 10″ Direk Akışlı Su Arıtma Cihazları’nda başlangıç fiyatı 3500₺’den başlamaktadır. Yanına eklenecek tank ve diğer seçenekler sayesinde bu fiyat daha da artabilmektedir. 20″ Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı ‘nda da harici tanklar kullanılabilmektedir. Bu cihazın ise başlangıç fiyatı 5000₺ olup ekstra eklemelerle fiyatın cihazı yükselebilir.