Gösterilen sonuç sayısı: 4

Cozy Su Arıtma Cihazı

Orijinal fiyat: ₺6.500,00.Şu andaki fiyat: ₺5.500,00.
Cozy Su Arıtma Cihazı’nı pompalı mı pompasız mı tercih etmeliyim? Eğer şebeke su basıncınız 4 barın altında geliyorsa, pompalı su

LG Optima Su Arıtma Cihazı

8.999,00
Genel Özellikler 5 Aşamalı Filtrasyon Sistemi Şebeke sularında bulunan pas, kum, toz, asbest, çamur, klor, bulanıklık, organik maddeler, koku ve

Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı

10.999,00
Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı Teknik Özellikleri Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı , Çin’den ithal edilmiştir. Bu cihaz 6 aşamalı

Safir Su Arıtma Cihazı

5.999,00
Genel Özellikler 5 Aşamalı Filtrasyon Sistemi Şebeke sularında bulunan pas, kum, toz, asbest, çamur, klor, bulanıklık, organik maddeler, koku ve

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı, ev tipi olan ve tezgah altına sığabilen, özellikle membran filtresi bulunması gereken sistemlere verilen addır. Bu cihazlar genelde Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları ve Açık Kasa Su Arıtma Cihazları olarak ikiye ayrılır. Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları’nda inline filtreler kullanılmaktadır ve tüm su arıtma cihazı filtreleri kapalı bir kasanın içinde bulunmaktadır. Açık Kasa Su Arıtma Cihazları’nda ise dikey şekilde konumlanmış üç adet ön filtre bulunur. Bunun yanında üst tarafta da fabrikasyon çıkışlı olarak 2 filtre daha bulunur. İstenildiği taktirde farklı filtre eklemeleri bu cihazlara yapılabilmektedir.

Ters Ozmoz Su Arıtma Cihazlarının, ters ozmoz sistemini benimsemeleri olmazsa olmazdır. Bunun için de membran filtre olmalıdır. Membran filtrenin kalitesi de suyun kalitesini etkileyen en önemli parametrelerden biridir. Özellikle piyasada bulunan aşağıdaki membran filtreler en kaliteli membran filtreler arasında yer almaktadır.

Cozy Membran Filtre

Filmtec Membran Filtre

Vontron Membran Filtre

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları’nın birçok farklı modeli bulunmaktadır. Özellikle piyasada bulunan markalar şu şekilde sıralanabilir:

  1. Jammy(JF) Su Arıtma Cihazları
  2. Cozy Su Arıtma Cihazı
  3. Doğal Su Arıtma Cihazı
  4. Ravent Cool(Water Express Pro) Su Arıtma Cihazı
  5. Ravent Smart Su Arıtma Cihazı
  6. Aquatürk Safir Su Arıtma Cihazı
  7. Aquatürk Stratos Su Arıtma Cihazı

Bu cihazların hepsi tıpkı bir bilgisayar kasası gibidir. Tüm filtreleri içinde barındırır ve tezgahın altındaki dağınık görüntüyü tamamen yok eder. Tüm filtreleri içinde bulunan bu cihazlarda genelde 5 filtre kullanılmaktadır. Bu 5 filtrenin yanına alkali veya mineral filtreleri eklenmesiyle birlikte 6-7 aşamalı bir su arıtma cihazı elde edilebilmektedir.

Cihazların kasa kalitesi genelde PP ve ABS kalitesindedir. Özellikle Cozy Su Arıtma Cihazı, piyasadaki en kaliteli malzeme olan ABS hammadde’den üretilmektedir. Bunun yanında kapalı kasa su arıtma cihazlarında ön filtrasyon dediğimiz üç adet filtre bulunmaktadır. Bu filtreler sırasıyla şu şekildedir:

  1. Sediment Filtre: Sediment filtre sıkıştırılmış yapıdadır, bu filtrenin en önemli ve birincil özelliği suyun kabasını, çamurunu ve kalın partiküllerini tutmasıdır. Bu filtrenin belirtilen süreçlerde(önerilen: 6 ay) değiştirilmesi, önündeki membran filtrenin de süresini uzatacaktır.
  2. GAC(Granül Aktif Karbon) Filtre: Bu filtrasyon sistemi sadece su arıtma cihazlarında değil birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle mide zehirlenmelerinde, siyah diş fırçalarında kullanılan aktif karbonun yararı saymakla bitmez, su arıtma cihazı’ndaki görevi ise suyun tadını, kokusunu ve rengini düzenlemesidir.
  3. Blok Karbon Filtre: Blok Karbon filtre ise ikinci filtre olan aktif karbon filtrenin sıkıştırılmış halinden oluşmaktadır. Özellikle ikinci filtreden geçen küçük parçacıkları tutan bu filtre, membrana aktif karbon partiküllerinin kaçmasını önlemektedir.

Bunun haricinde bulunan membran filtre ise suyun arıtımı için olmazsa olmazdır. Perdeli ve geçirgen yapısı sayesinde %99.9 oranında arıtım sağlamaktadır. Bu filtre ne kadar kaliteli olursa içtiğiniz su da o kadar yumuşak olacaktır. En son aşamada bulunan post karbon filtre ise hindistan cevizinin kabuğunun yakılmasından meydana gelmektedir. Bu filtrelerin hiçbiri kimyasal içermemektedir.

Su Arıtma Cihazları’nda olmazsa olmaz parçalardan biri ise su arıtma tanklarıdır. Su arıtma tanklarının çeşitli boyları bulunmaktadır. Piyasada en çok kullanılan tanklar 8 ve 12 litrelik su arıtma tanklarıdır. Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları’nın birçoğunda bu tanklar bulunmaktadır. Bunun yanında özellikle büyük çaplı Direkt Akışlı Su Arıtma Cihazları ‘nda ise 20&40&80 litrelik su arıtma depoları tercih edilebilmektedir. Bu tercihlerin sebebi ise, takılan sistemlerin üretiminin çok yüksek olduğu ve su tüketiminin yüksek olduğu yerlerde kullanılacağı için depolama kapasitesinin arttırılmasıdır.

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazları 1500₺’den başlamakla birlikte 6000-7000₺ aralığına kadar su arıtma cihazı modelleri SuAritmaCihazi.com portföylerinde bulunmaktadır.