Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Su yumuşatma cihazı, günlük hayatta su içerken, duş alırken ya da yemek yaparken kullandığımız suları bazı minerallerinden ayırarak daha sağlıklı hale getiren cihaza denir. Kalsiyum ve magnezyum içeren sular, zamanla kireçlendiği için insan sağlığına daha zararlı hale gelirler. Su yumuşatma cihazlarının görevi ise, sıklıkla kullanılan bu su kaynaklarını arındırıp daha sağlıklı ve kullanılabilir hale getirmektir. Su Yumuşatma işlemi aynı zamanda Endüstriyel Su Arıtma Cihazları için de kullanılan sistemdir. Bu sistemler, fabrikalarda, restoranlarda ve buna benzer diğer yerlerde kullanılan makinalara kireçsiz su gitmesini sağlar.

Su yumuşatma cihazı sayesinde hem kullandığımız sular daha temiz ve güvenli olur hem de su boruları kireçli sudan zarar görmemiş olur. Bunun gibi daha pek çok faydası bulunan su yumuşatma cihazlarından almak istiyorsanız, alacağınız yeri ve cihazın çeşitlerini dikkatle araştırmanız gerekir. Bu sayede hem paranızı boşu boşuna harcamazsınız hem de kaliteli bir hizmet almış olursunuz.

Su Yumuşatma Cihazı Nedir?

Su yumuşatma cihazları suyun sertliğini ideal bir seviyeye getirmeye yarar. Suyun içerisinde bulunan kalsiyum gibi mineralleri arındırır ve yerine sodyum kullanır. Sodyum sayesinde yumuşayan su daha sağlıklı ve faydalı olur. Mesela, yumuşatılmış su ile saçınızı yıkarsanız, saçınız daha sağlıklı ve parlak olur. Ayrıca saçınızı boyadıysanız, su yumuşatma cihazı ile arındırılmış su, boyanın saçınızda daha uzun süre kalmasını sağlar.

Su Yumuşatma Cihazı Ne İşe Yarar?

 Su yumuşatma cihazı kullanan kişi sayısı son dönemlerde oldukça artmıştır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi su yumuşatma cihazlarının birçok faydasının olmasıdır. Peki su yumuşatma cihazları ne işe yarar? Bu faydalar arasında neler vardır? Bu sorulara verilebilecek cevaplardan bazıları şunlardır:

  • Su yumuşatma cihazı ile arındırılan sular, sağlığınız için daha iyidir.
  • Yemeklerde kullanılan sert sular, yemeğin tadını bozabilir. Su yumuşatma cihazları sayesinde yemekleriniz daha lezzetli olur.
  • Bulaşık makinelerinizde yıkanan bardak, tabaklar sert sular yüzünden zamanla çizilir ve eskir. Yumuşatılmış su ile bulaşıklarınız daha nazik bir şekilde yıkandığı için hep yeni gibi kalırlar.
  • Çamaşırlarınız az deterjan kullansanız bile daha temiz ve yumuşak olur.
  • Kireçli suyun aksine, yumuşatılmış su boruları aşındırmaz. Bu sayede su borularınız daha az hasar alır.
  • Yumuşatılmış su, saçınıza ve cildinize daha iyi gelir.

Yukarıdaki maddelerden de anlaşıldığı gibi su yumuşatma cihazı kullanmak, sadece içme suyunuzu yumuşatmakla kalmaz. Aynı zamanda birçok farklı konuda da hayatınızı kolaylaştırabiliyor.

Su Yumuşatma Cihazı Çeşitleri

Su yumuşatma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi hangi çeşidi alacağınızdır. Su yumuşatma cihazı çeşitlerinden bazıları şunlardır:

  • Tandem Su Yumuşatma Cihazı: Endüstriyel alanlarda kullanılır. İleri seviyede kireçlenmeleri engellemek için en ideal olan modeldir. Tandem Su Yumuşatma Cihazları’nda sistem rejenerasyon yani yıkamaya girdiğinde, diğer tüp yani diğer sistem çalışmaya devam eder.
  • Mini Kabinet: Çok az yer kapladığı için ev ve küçük işletmeler için en uygun modeldir. Kapasitesi diğer modellere göre daha azdır.
  • Maxi Kabinet: Dairelere gelen kireçli suyu yumuşatmak için kullanılır. Genellikle villa tipi su arıtma sistemleri için çok uygundur.

Bu çeşitler arasından size uygun olanı seçebilir ve cihazınızı kolayca alabilirsiniz.

En İyi Su Yumuşatma Cihazı Nereden Alınır?

Su yumuşatma cihazı alabileceğiniz pek çok yer olsa da hepsi kaliteli ve uygun fiyatlı olmayabilir. Eğer su yumuşatma cihazı almayı düşünüyor ve en iyi cihazı nereden bulunabilir merak ediyorsanız, Su Arıtma Cihazı web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyat ve kaliteli hizmet garantisi veren firmamız sayesinde siz de su yumuşatma cihazı avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları

Su yumuşatma cihazı fiyatları, en çok merak edilen ve sorulan sorulardan birisidir. Buna kesin bir cevap vermek çok mümkün değildir. Çünkü ödeyeceğiniz fiyat cihazın markasına ve bu hizmeti hangi firmadan alacağınıza bağlı olarak değişebilir. Fiyatlar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.