Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Su Arıtma Cihazı Adaptörü , su arıtma cihazı’ndaki pompanın çalışması için gereken bir parçadır. Su arıtma cihazları çeşitlilik gösterdiği gibi su arıtma cihazlarının adaptörleri de çeşitlilik göstermektedir. Bildiğiniz gibi su arıtma cihazları sadece ev tipi değil , endüstriyel su arıtma cihazı olarak da üretilmektedir. Özellikle Direkt Akışlı Su Arıtma Cihazları ‘nın adaptörleri normalden daha büyük olabilmektedir. Bu adaptörlerin birçoğu farklı Volt, Watt ve Amper değerlerine sahiptir. Örneğin 75 GPD ev tipi su arıtma cihazı genelde 3A 24V ‘luk bir adaptörle gayet düzenli çalışacaktır fakat yüksek üretim kapasitesine sahip Direkt Akışlı Su Arıtma Cihazları 300-500 GPD membranlara sahip olduğu için bu cihazların hem pompa hem de adaptör boyutları bir hayli büyümektedir. Genelde büyük cihazlar 36V 3A ile çalışmaktadır.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Adaptörü

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı üstte de belirttiğimiz gibi 3A 24V ‘tur fakat bu cihazların özellikle switch kabloları değişebilmektedir. Bazı kablolar jaksız bağlantıya sahip değildir. Jaksız bağlantı olmayan adaptörler, switch bağlantılarından sonra direkt prize bağlanmaktadır. Jak girişli adaptörlerde ise bir adet jak girişi bulunmaktadır, jak girişine bağlanan adaptörün ise switch kabloları farklıdır. Bu adaptörlerde 2 erkek , 2 dişi çıkış bulunur, jaksız adaptörlerde ise 1 dişi , 1 erkek çıkış bulunur. Aynı zamanda bu adaptörlerin jak girişlerinin de boyutu farklı olduğu için her adaptör, her pompaya uymayabilir. Bunun için en mantıklı yapılacak şey eğer pompayı sipariş ettiniz ve uymuyorsa, pompanın jak girişini söküp, kabloları seri bağlantı şeklinde bağlamaktır. Bunu yapmak istemeyen müşterilerimizin ise adaptörü aldığı firmayla iletişime geçip, ürünü iade etmeleri daha doğru bir seçim olacaktır.

Su Arıtma Cihazı Adaptörü Fiyatları

Su Arıtma Cihazı Adaptörü Fiyatları üstte de belirttiğimiz gibi birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir, cihazın üretim kapasitesi eğer yüksekse adaptör fiyatları 1500-2000₺’leri bulabilmektedir, sadece ev tipi su arıtma cihazı için olan adaptörler ise genelde 150-200₺ dolaylarında başlamaktadır. Üstte de belirttiğimiz gibi bu adaptörlerin amper, volt ve watt değerleri değişmektedir, tüm adaptörler, tüm pompalara uyumlu değildir. Bundan dolayı alacağınız firmaya danışmanızda büyük fayda vardır.