48 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Su Arıtma Filtresi Seti almak isteyen müşterilerimize sunduğumuz birçok filtre seti mevcuttur. Su Arıtma Filtre Fiyatları az sonra bahsedeceğimiz filtrelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu filtre setleri tak-çevir filtreler, inline filtreler, çift çıkışlı inline filtreler olarak değişmektedir. Sektördeki birçok marka farklı farklı çeşitlerde filtreler kullanmaktadır. Bunun yanında Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘nda da farklı filtreler bulunmaktadır. Size en uygun su arıtma filtre seti’ni bulmak için kategorimizdeki ürünleri inceleyebilir veya ürün fotoğrafınızı direkt bize atarak, sizin için hangi filtrenin uygun olduğunu bulmamızı sağlayabilirsiniz.

Su Arıtma Filtre Setleri’nde en çok kullanılan su arıtma filtresi, su arıtma 5 li set diye aratılan veya 5’li su arıtma filtresi diye aratılan setlerdir. Bu setlerin içinde 5 aşamalı filtreler bulunur. Bu filtreleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Birinci Aşama Sediment veya Spun Filtre: Spun veya Sediment filtre dediğimiz filtre suyun kaba partiküllerini, tortusunu ve pasını tutmakla görevli bir filtredir. Bu filtre polipropilen, polyester gibi kağıdı çağrıştıran malzemelerden yapılır. Polyester tarzı malzemelerin sıkıştırılması sonucu oluşur.

İkinci Aşama Granül Aktif Karbon Filtre(Gac Filtre): Granül Aktif Karbon Su Arıtma Filtresi, su arıtma cihazında kötü tadı, kokuyu ve kloru almak için tasarlanmıştır. İçeriğindeki aktif karbon filtre kömürün parçacıklarına ayrılıp, öğütülmesinden oluşur. (Not: Bu filtrenin montaj sonrasında yıkanması gerekmektedir). Aktif karbon filtrenin birçok kullanım alanı olmakla birlikte özellikle kimyasal, kozmetik üretiminde, gıdada ve hatta diş macunlarında bile kullanılmaktadır.

Üçüncü Aşama Blok Karbon Filtre: Blok karbon filtre, aktif karbon filtrenin daha küçük parçacıklarına ayrılıp, sıkıştırılmasından meydana gelen bir filtredir. Özellikle granül aktif karbon filtrenin parçacıklarının diğer filtrelere kaçmasını önlemek için blok karbon filtrenin sıkışık yapısı kullanılarak, diğer filtrelere aktif karbon kaçağı önlenmektedir.

Dördüncü Aşama Membran Filtre: Membran filtre ters ozmoz mantığındaki su arıtma cihazlarının hepsinde kullanılmak zorundadır. Yarı geçirgen, perde gibi zarlara sahip olan bu filtreden geçen basınçlı su, atık maddelerin(kirleticiler ve pis suyun) membranın atık kısmından atılıp, kaliteli suyun gözeneklerden geçmesine olanak tanır. Ön filtrasyon sistemi ne kadar kaliteliyse membran ömrü de o kadar uzun olacaktır.

Beşinci Aşama Post Karbon Filtre: Post Karbon Filtre yani tatlandırıcı dediğimiz filtre genelde Hindistan Cevizi bazlı olmalıdır. Piyasada Aktif Karbon(Kömür Bazlı) bulunan filtreler ucuz olmakla birlikte, suyun tadını güzelleştirmemektedir. Post Karbon filtrenin içinde de parçacıklı yapıda bulunan aktif karbon bulunur, içeriğindeki Coconut Bazlı karbon suyun tadını mükemmel bir hale getirecektir.

Su Arıtma Filtresi 5li set fiyatları

5’li su arıtma filtresi fiyatları birçok etmene göre değişmektedir. Özellikle piyasada bulunan 5’li su arıtma filtre seti en ucuz fiyatı genelde 200₺ civarlarındadır fakat bu filtrelerin içeriklerine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.  Bunun yanında tak-çevir filtreler de bulunmaktadır. Bu filtrelerin 5li set fiyatları normalden biraz daha yüksek olabilmektedir. Aynı zamanda diğer markalarda filtre setlerinin giriş-çıkışları değiştirilerek müşterilerin filtreleri sadece satın aldığı firmadan alması sağlanmaktadır, bu şekilde de filtre fiyatları yüksekte tutulabilmektedir.

Su Arıtma Filtresi 5 li set Lg Membranlı

Su Arıtma Filtresi 5 li set LG Membranlı filtreler genellikle 300-350₺ dolaylarında başlamaktadır. Bu filtre setinde diğer setlerden farklı olarak LG Kuno Membran bulunur. LG membranı eskiden LG Chem üretse de şuan tüm evsel membran üretim haklarını ESLİ şirketine vermiş ve de yeni ismiyle LG Kuno Membran olmuştur. LG Kuno membran 80 GPD’lik bir membrandır ve günde yaklaşık 256-260 litre su üretimi yapmaktadır.

4lü Su Arıtma Filtresi

4lü Su Arıtma Filtresi içinde Membran veya Post Karbon hariç tüm filtreler bulunmaktadır. Genellikle firmalar 4lü Su Arıtma Filtresi satarken membran hariç satmaktadır. Membranın olmadığı durumlarda Sediment, GAC, Blok Karbon ve Post Karbon filtre bulunmaktadır. Bu filtreler genellikle yılda bir değiştirilmesi gereken filtrelerdir.

3lü Su Arıtma Filtresi Seti

3’lü su aritma filtre fiyatları genellikle 120₺’lerden başlamaktadır. 3lü Su Arıtma Filtresi Seti ‘nde Sediment, GAC Karbon , Blok Karbon bulunmaktadır. Açık Kasa Su Arıtma Cihazları ve inline 3lü su arıtma filtresi seti farklıdır ve fiyatları da buna göre değişkenlik göstermektedir. 3lü Su Arıtma Filtresi Seti ‘nin değişim süresi genellikle 6-8 aydır.

Su Arıtma 3lü Filtre Değişimi

Su Arıtma 3lü Filtre Değişimi çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Inline 3lü filtre seti’nin değişimi şu şekilde olmalıdır.

  1. Öncelikle su arıtma’ya gelen suyu kapatın.
  2. Sonrasında musluğunuzu açın ve tankınızı boşaltın.
  3. Birinci, ikinci ve üçüncü filtreyi cihazdan sökün.
  4. Sediment Filtreyi(kalın taraf giriş olacak şekilde) bağlayın.
  5. Sediment Filtre’nin çıkışından GAC Karbon Filtre’yi bağlayın(Kalın tarafı, Sediment Filtre’nin çıkışına bağlanacak=
  6. Sonrasında Gac Karbon Filtre’nin çıkışından Blok Karbon Filtreyi bağlayın(Yine kalın taraf giriş olacak şekilde)

Tüm işlem bu kadar. Siz de evinizde kendi 3lü su arıtma filtrenizi değiştirebilirsiniz.

6lı Su Arıtma Filtre Seti

6lı Su Arıtma Filtre Seti ‘nde 5li filtreden farklı olarak mineral veya alkali filtre bulunmaktadır. Mineral filtre; arıtımdan geçerek arıtılan suda kaybedilen Kalsiyum, Magnezyum gibi yararlı mineralleri suya ekler. Alkali Filtre ise suyun pH’ını yükseltmeye yarayan bir filtredir. 6lı Su Arıtma Filtre Seti fiyatları genellikle 400-450₺ dolaylarındadır.

12 Aşamalı Filtre Seti

12 Aşamalı Filtre Seti su arıtma cihazlarında en çok satılan filtreler arasındadır. Fakat, su arıtma filtrelerin nicelikten çok nitelik daha önemlidir, niteliğin kaliteli olduğu durumlarda 6 aşamalı filtre seti gayet yeterli olabilmektedir. 12 aşamalı filtre setinde her firma ayrı ayrı filtreler kullanmaktadır. 6lı , 4lü, 5li mineral filtrenin yanında nano-seramik filtreler de eklenmektedir. 12 aşamalı filtre setleri genelde nitelikleri düşük filtrelerden oluşturmaktadır. Bunun yanında filtre sayısı fazla olduğu için filtre değişim ücreti de çok yüksek çıkmaktadır.