Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Tuzlu Su Arıtma Cihazı , özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Tuzlu Su Arıtma Sistemleri Fiyatları kullanılacak membranların kalitesine göre ve kullanılacak tuzlu su arıtma cihazı ‘nın kapasitesine göre değişkenlik gösterecektir. Tuzlu Su Arıtma Sistemleri ‘nde , Seawater membrane dediğimiz kaliteli ve tuzlu suya dayanıklı membranlar kullanılır. Bu membranları üreten üreticiler çok kısıtlı sayıdadır ve bundan dolayı Tuzlu Su Arıtımı , normal su arıtımına göre biraz daha pahalıdır. Özellikle sektörün önde gelen şirketlerinden DuP0nt Filmtec , Toray , Hydranautics ve LG Chem bu membranları üretmektedir. Özellikle Toray ve Filmtec membranlar piyasadaki en kaliteli Seawater membranları üretmektedir. Gelin bu membranları birlikte inceleyelim.

Tuzlu Su Arıtma Yöntemleri

Tuzlu Su Arıtma Yöntemleri arasında en çok kullanılan sistemler ters ozmoz su arıtma yöntemidir. Ters ozmoz su arıtma sisteminde, membran içindeki yarı geçirgen ve küçük gözeneklerden geçen su, tuz, pas ve tortu gibi zararlı maddelerden kurtulur. Özellikle tuzlu suyun arıtımı için kullanılan Seawater membranlarda salt rejection rate yani tuzu reddetme oranı yaklaşık %99,4 lere ulaşmaktadır, bu da içme suyu için bile yeterli bir seviyedir. Özellikle yat, yazlık ve gemilerde kullanılan Seawater membranlar hem içme suyu, hem de villanızda, yatınızda bulunan makinalara tuzsuz, kaba partiküllerinden arındırılmış kaliteli bir su verir. Bunun yanında suyun içinde demir bulunması durumunda Birm dedigimiz madde FRP Tanklara doldurulur, Birm suyun içindeki demiri yok eder. FRP Tanklar su arıtma cihazlarında kullanılan mineraller ve diğer partikül maddelerin doldurulduğu  tanklara verilen genel addır.

Tekne İçin Deniz Suyu Arıtma Cihazı

Tekne için Deniz Suyu Arıtma Cihazı ‘nda da seawater membran teknolojisi kullanılmaktadır. Seawater membranların boyutları 25×14 ten başlar. 25×14 boyutundaki bir deniz suyu membranının günlük 1 ton arıtım kapasitesi bulunmaktadır. En düşük üretime sahip deniz suyu membranı da bu durumda günlük 1 ton arıtım kapasitesine sahiptir. Teknede hem duş, hem yıkama, hem de içme suyu için tercih edilen deniz membranlarının boyutları ise 40×21, 40×40, 80×40 olarak gitmektedir. En yüksek su üretimine sahip tuzlu su membranı yaklaşık günde 50 ton su üretmektedir. Genellikle bu sistemler çok büyük Marine dediğimiz yolcu taşıyan gemilerde ve mürettebatın çok fazla olduğu gemi gruplarında kullanılmaktadır. Küçük teknelerde ise arıtma için 25×14 , 40×21 ve 40×40 tuzlu su arıtma membranları kullanılmaktadır.

Deniz Suyu Arıtma Cihazı Fiyatları

Deniz Suyu Arıtma Cihazı Fiyatları üstte de belirttiğimiz gibi kurulacak sistemin kapasitesine ve üretimine göre değişebilecektir. Örneğin 10 ton günlük bir sistem için 2023 ikinci çeyrek itibari ile 5000$ maliyet çıkmaktadır. Bunun yanında 40 ton/günlük bir deniz suyu arıtma cihazı istendiğinde fiyatlar 15-20 bin dolarlara kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlar az önce de belirttiğimiz gibi temsili ve kabataslak olmakla birlikte yapılacak en mantıklı seçiminin Endüstriyel Su Arıtma Cihazı profesyonelleri tarafından yapılması, hem sistem verimi, hem de tam kapasite üretim açısından çok önemlidir.

Tuzlu Kuyu Suyu Arıtma

Tuzlu Kuyu Su Arıtma isteyen müşterilerimiz için firmamızın sunduğu birçok farklı seçenekte tuzlu kuyu suyu arıtma vardır. Tuzlu kuyu su arıtma yöntemleri ‘nde öncelikle kum, karbon filtreler bulunur. Kuyu suları, yağmur suları ve kanalizasyon sularıyla karıştığından dolayı suyun kalitesi ve içindeki maddeler sürekli değişkenlik göstermektedir. Karbon Filtrasyon Sistemleri ve Kum Karbon Filtrasyon sistemleri bu maddeleri sudan uzaklaştırarak Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemi ‘ne kaliteli suyun gitmesini sağlar. Ön arıtım olarak kum filtre ve karbon filtre kullanan ters ozmoz su arıtma sistemlerinde membran ömürleri normale göre daha uzun olur. Özellikle Tuzlku Kuyu Suyu Arıtma’da müşterilerden suyun analizi istenmekte veya tarafımızdan bu testler ücretli bir şekilde yapılmaktadır. Suyun değerlerine göre farklı sistemler dizayn edilmekte ve Endüstriyel Su Arıtma Cihazı sorumlularımız tarafından yerinde keşif hizmeti verilmektedir.

Tuzlu Su Arıtma Cihazı ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular:

Tuzlu Su Arıtılabilir mi?

Tuzlu Su Arıtımı tabii ki mümkündür. Tuzlu Su Arıtımı için en önemli sistemler ters ozmoz arıtım sistemleridir. Ters ozmoz sistemlerde kullanılan Seawater(Deniz Suyu) Membranı sayesinde içme suyu elde edilebilir.

Tuzlu su arıtma cihazı ne kadar sıklıkla bakım gerektirir?

Tuzlu Su Arıtma Cihazları yani Seawater membranlı ters ozmoz sistemlerin bakım süreci suyun analizine göre değişir fakat genellik 1-2 yıl içinde filtrelerin değişmesi gerekmektedir.

Siz de en kaliteli tuzlu su arıtma cihazları için SuAritmaCihazi.com ‘a ulaşabilirsiniz.