Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

5 aşamalı Su Arıtma Cihazı Fiyatları ve Modelleri birçok değişkene göre değişmektedir. Su Arıtma Cihazı 5 aşamalı olması durumunda kaliteli bir arıtım yapıyor diyebiliriz. Özellikle LG Chem Su Arıtma Cihazı 5 Aşamalı olması durumunda LG Kuno Membran’ın kalitesiyle birlikte, içeceğiniz su hem sağlıklı hale, hem de içilebilir değerlere gelecektir. 5 aşamalı su arıtma cihazı fiyatları cihazın modeline ve markasına göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin bir cihazın içeriğindeki filtreler ve tank NSF onaylı olursa, cihazın fiyatı da aynı oranda artıyor.

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Fiyatları

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Fiyatları cihazın içeriğindeki birçok komponente göre değişmektedir. Su arıtma cihazı’nın kasa kalitesinden tutun da, Su Arıtma Cihazı’nın içindeki en küçük parçalara kadar kullanılan malzemenin kalitesi bile fiyatta çok büyük oynaklıklar yaratmaktadır. Örnek vermek gerekirse atık geri dönüşümden yapılmış bir su arıtma kasası ABS kasa’dan yapılmış kaliteli bir kasaya göre yarı yarıya fiyat farkı yaratmaktadır. Bunun yanında alacağınız NSF Onaylı bir Vontron Membran filtre veya Filmtec membran filtre, diğer membran filtrelere göre 2 ila 5 kat arasında fiyat farkı yaratmaktadır. İşin özü sağlık söz konusu olduğunda müşterilerimize fiyattan kaçmamalarını tavsiye ediyoruz çünkü sağlık parayla satın alınamayacak kadar değerlidir.

Su Arıtma Cihazı 5 aşamalı

Su Arıtma Cihazı 5 aşamalı ve bu filtreler membranı içeriyorsa üstte de söylediğimiz gibi tam anlamıyla ters ozmoz su arıtma prensibini benimsiyor diyebiliriz. Bu cihazlar kalite kalite model model ayrılmaktadır. Özellikle ters ozmoz sistemini benimseyen su arıtma cihazlarında suyu depolamak için su arıtma tankı bulunmaktadır. Su arıtma tankı 8 litre ve 12 litre olarak ayrılmaktadır. Özellikle Türkiye şartlarındaki mutfak tezgahları küçük çaplı olduğu için daha küçük modeller olarak 8 litre tanklı, kapalı kasa tezgah altı su arıtma cihazı popülarite kazandı.

LG Chem Su Arıtma Cihazı 5 Aşamalı

LG Chem Su Arıtma Cihazı 5 aşamalı filtresiyle en kaliteli reverse osmosis su arıtma cihazlarının ilk sıralarında yer alıyor. Özellikle 2020,2021 yıllarında evsel su arıtma cihazları için membran filtre üreten LG Chem şirketi, isim hakkıyla beraber tüm evsel membran üretimini ESLİ şirketine devretmiştir. LG 5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı içeriğinde Sediment, Aktif Karbon, Block Karbon, Post Karbon ve 80 GPD Membran Filtre bulunmaktadır. Özellikle üretimi ESLİ’ye devrettikten sonra LG Chem membran LG Kuno Markasıyla üretimine devam etmektedir. LG Kuno Membran diğer standart membran filtrelere göre 5 GPD’lik fazla üretim yapmaktadır. GPD= Gallons Per Day yani günde kaç galon su ürettiğiyle alakalıdır. 5 GPD’lik bir artış günde fazladan 20 litre suya tekabül etmektedir.

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı 5 Aşamalı

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı 5 Aşamalı modeller ters ozmoz prensibinin olmazsa olmaz filtreleridir. Bunun dışında ekstra olarak mineral ve alkali filtre de eklenebilmektedir. Mineral ve alkali filtrelerde kendi içlerinde kalite kalite ayrılabilmektedir. Özellikle piyasada bulunan 5 aşamalı mineral filtreler suya kalsiyum,magnezyum gibi birçok değeri eklemektedir. Bu filtrelerin de NSF’li olanları ve NSF’siz olanları bulunmaktadır. Özellikle NSF Onaylı olan Biocera Filtre en kaliteli alkali ve mineral filtredir. ORP değerini yükselten bu filtre, üstte de belirttiğimiz gibi suya kalsiyum, magnezyum gibi bileşenleri de eklemektedir.

5 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı

5 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı özellikle debisi düşük olan binalarda kullanılmaktadır. 10 ve üstü katlı binalarda bazen hidrofor kaynaklı suyun akış hızı çok düşük olabilmektedir, suyun akış hızının düşük olmasından kaynaklı kullanılan su arıtma cihazı pompası ile beraber su arıtma cihazları gereken çalışma basıncına ulaşmakta ve sağlıklı şekilde suyunuzu su arıtma musluğunuzdan almanızı sağlamaktadır.  5 Aşamalı Pompalı su arıtma cihazlarının, pompasız su arıtma cihazlarına göre tek farkı elektrik ile çalışmasıdır. Bunun dışında cihazın içinde kullanılan diğer komponentler birebir aynıdır.