Tek bir sonuç gösteriliyor

Pompalı Su Arıtma Cihazı

Pompalı Su Arıtma Cihazı, tezgah altı su arıtma cihazı ‘nın pompalı modellerine verilen addır. Neredeyse tüm reverse osmosis su arıtma cihazları ‘nın pompalı modelleri bulunmaktadır. Bu pompaların kullanım amacı, evindeki şebeke basıncı düşük kalan müşterilerimizin su basıncı ihtiyacını karşılamasıdır. Bu cihazların içinde diğer cihazlardan ekstra olarak Yüksek Basınç Switch , Alçak Basınç Switch , Pompa , Adaptör ve diğer elektrik bağlantı kabloları bulunmaktadır. Su Arıtma Cihazları’nın 4-6 bar basınçla çalışmasından ötürü özellikle yüksek katlarda oturan müşterilerimiz için tercih edilen bu sistemler, hidrofor basıncının da yetersiz kaldığı yerlerde kullanılabilmektedir. Motorlu Su Arıtma Cihazı sadece ev tipi su arıtma cihazlarında değil aynı zamanda Direkt Akışlı Su Arıtma Cihazları ‘nda da kullanılabilmektedir. Özellikle üretimi yüksek olan Direkt Akışlı Su Arıtma Cihazları ‘nda genellikle daha büyük pompalar kullanılabilmektedir. Diğer ev tipi su arıtma cihazları ‘nda ise 75 veya 80 GPD pompalar kullanılmaktadır. Bu cihazların adaptörleri de, pompalarına uygun olmak zorundadır yoksa adaptörlerin veya pompasız düzensiz çalışması sonucu, su arıtma cihazı ‘nda arıza riskleri doğmaktadır. Motorlu Su Arıtma Cihazı sonradan da yapılabilmektedir, özellikle ilk başta arıtma cihazını pompasız su arıtma cihazı olarak alan müşterilerimiz, istedikleri taktirde ücret farkını ödeyerek Pompalı Su Arıtma Cihazı sahibi olabilirler. Bu şekilde yüksek katta otursalar bile suyun basıncında herhangi bir problem olmayacak ve cihazın tüm parçaları verimli bir şekilde çalışacaktır.

Motorlu Su Arıtma Cihazı

Motorlu Su Arıtma Cihazı üstte de belirttiğimiz gibi müşterilerimizin şebeke suyu basıncının yetmediği yerlerde kullanılabilmektedir. Sadece ev tipi su arıtma cihazlarında değil, aynı zamanda arıtmalı su sebili, direkt akışlı su arıtma cihazı gibi modellerde de pompa kullanılabilmektedir. Özellikle Ofis Tipi Su Arıtma Cihazı olan Arıtmalı Su Sebili ‘nde bazı ofislerde şebeke suyu basıncı yetersiz gelmektedir. Bu cihazların pompalı tercih edilmesi  özellikle ofis ve firmalar için en doğru seçim olacaktır. Piyasada birçok model pompalı su arıtma cihazı bulunmaktadır. Türkiye’de üretilen Ravent Cool Su Arıtma Cihazı, Ravent Smart Su Arıtma Cihazı ve ESLİ’nin ürettiği diğer su arıtma cihazlarında LEFOO marka pompalar kullanılmaktadır. LEFOO Çin menşeili bir pompadır ve çok kalitelidir, bu pompaların ömrü genelde 2-3 yıl olmakla birlikte, LEFOO pompanın ömrü yaklaşık 5-6 yıldır fakat özellikle suyun aşırı pis olduğu yerlerde pompaların ömrü biraz daha kısa olabilmektedir. LEFOO firmasının birçok sertifikası bulunmaktadır. Bu sertifikaları buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Pompalı Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Pompalı Su Arıtma Cihazı Fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle cihazların kasa kalitesi, içindeki filtrelerin kalitesi, pompalarının ve cihazın sahip olduğu sertifikalar cihazın fiyatlarını yukarı çekebilmektedir. Pompalı Su Arıtma Cihazı Fiyatları ‘nın en düşüğü 2023’ün ilk çeyreği itibariyle 2000₺’den başlamaktadır. Bu fiyat en uygun su arıtma cihazı için verilen cihazdır, az önce de belirttiğimiz gibi özellikle cihazın içindeki komponentler bu fiyatları 2000-2500₺ dolaylarında oynatabilmektedir.

LG Pompalı Su Arıtma Cihazı

LG Pompalı Su Arıtma Cihazı, içinde LG Kuno Membran bulunan pompalı su arıtma cihazı ‘na verilen addır. Müşterimiz dilediği taktirde kendi cihazındaki membran filtreyi LG Kuno Membran ile değiştirebilme hakkına sahiptir. LG Pompalı Su Arıtma Cihazı ‘nda LG Kuno Membran kullanıldığı taktirde cihazda 75 GPD Su Arıtma Pompası bulunması zorunludur.