Gösterilen sonuç sayısı: 8

Hazneli Sebil Aparatı

518,02623,67
5 üzerinden 0 oy aldı
Seçenekler Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir

KS-07 Arıtmalı Su Sebili

14.000,00
5 üzerinden 0 oy aldı

Tanksız Sebil Aparatı

276,01355,58
5 üzerinden 0 oy aldı
Seçenekler Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir

Arıtmalı Su Sebili şehir şebeke sularını arıtarak, içme suyu haline gelmesini sağlayan sebillere verilen addır. Arıtmalı Su Sebilleri birçok farklı modelde bulunmaktadır. Özellikle ofislerde ofis tipi su sebilleri, sanayilerde ise paslanmaz çelik arıtmalı su sebili kullanmaktadır. Aynı zamanda şantiyelerde de arıtılmış, temiz su ihtiyacını karşılayan paslanmaz çelik arıtmalı su sebillerinin sensörlü, musluklu ve pedallı modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda hacim ve büyüklük olarakta çeşitlenen sebil modellerimizde ılık, sıcak ve soğuk su veren çeşitli modellerimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda diğer markaların sebillerine monte edilen sebil hazneleriyle, halihazırda fabrikalarında, evlerinde veya iş yerlerinde sebil kullanan müşterilerimizin de arıtmalı suya rahatlıkla ulaşabilmesi sağlanmaktadır.

Arıtmalı Su Sebili Fiyatları

Arıtmalı Su Sebili Fiyatları birçok etmene göre değişmektedir. Özellikle malzemenin kalitesi, paslanmaz çelik veya plastik olmasına göre bu fiyat oynamaktadır. Paslanmaz Çelik Arıtmalı Su Sebilleri yaklaşık 8500 liradan başlamaktadır, bu sebillerde birçok özellik(Pedallı , Sensörlü, Musluklu) bulunmasından dolayı fiyatları 15000₺’lere kadar çıkmaktadır. Ofis Tipi Arıtmalı Su Sebillerinde ise fiyatlar 6000 liradan başlamaktadır. Bu sebillerin avantajı diğer sebillere göre daha az yer kaplaması ve aynı zamanda hem sıcak hem de soğuk suyu elde edebilmenizi sağlamasıdır.

Su Arıtmalı Sebil

Su Arıtmalı Sebillerde yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok model bulunmaktadır. Özellikle Paslanmaz Çelik 304 Arıtmalı Su Sebilleri son dönemde çok revaçtadır. Özellikle şantiyelerde ve sanayiilerde kullanılan Paslanmaz Çelik 304 Arıtmalı Su Sebilleri, hem sağlık açısından, hem de ekonomi açısından çok mantıklıdır. Özellikle su üretim kapasitesi değiştirilebilen paslanmaz çelik arıtmalı su sebilleri günlük 2-3 tona kadar arıtım yapabilecek kapasiteye sahiptir. Günlük bir insanın ortalama 2-3 litre su tükettiği düşünülürse yaklaşık 800 ila 1000 kişi arası içme suyu tüketim ihtiyacı bu cihazlarla karşılanabilmektedir. Paslanmaz Çelik Arıtmalı Su Sebili’nin tek dezavantajı ise içeriğinde sıcak su üreten bir sistemin bulunmamasıdır. Müşterimiz tarafından sıcak su üretim ihtiyacı duyulması halinde ofis tipi su sebillerine geçiş yapması istenmektedir.

Su Arıtmalı Sebil Ne İşe Yarar?

Arıtmalı su sebili, sıradan su sebilleri ile aynı sisteme sahip olmasına karşın tek farkı sıcak ve soğuk suyu anında verebilme özelliğine sahip olmasıdır. Bu pratik ve faydalık sistemi daha yakından inceleyelim:

Kullanıcıya sıcak ve soğuk suyu direkt sunması ile zaman kazandırır.
İki su ısısını da bünyesinde bulundurabildiği için ekonomiktir.
Hem sıcak su hem de soğuk su verebildiği için iki farklı cihaz yeri kaplamaz, yer tasarrufu sağlar.
Normal su sebiline göre kullanıcıya daha kaliteli ve sağlıklı bir su temin eder.
Suyun tadı daha güzel hale gelir. Bu durum insanı daha çok su içmeye teşvik eder. Birçok insanın günümüzde gerekli su miktarını içmeyi ihmal ettiği göz önünde bulundurulursa bu özellik oldukça önemlidir.
Su arıtmalı sebil kullanımı, insanın yaşam kalitesini yükseltirken, zamandan tasarrufunu da sağlayacaktır. Ayrıca sağlığa faydası da azımsanamayacak kadar fazladır. Çünkü normal musluk suyu içerisinde bulunan kurşun, cıva, alüminyum gibi metaller, insanın sinir sistemi, beyin ve üreme hastalıklarına yakalanmasına büyük bir faktördür. Bu nedenle modern dünyada su arıtmalı sebil büyük ihtiyaçtır.

Su Arıtmalı Sebiller içlerinde  Sediment , GAC Karbon, Blok Karbon, Membran Filtre ve Post Karbon Filtre bulunmaktadır. Ofis tipi ve Paslanmaz Çeliklerin içinde bulunan membran filtreleri 75 GPD’den başlayarak 500 GPD’ye kadar devam etmektedir. GPD(gallons per day) demektir. 1 GPD günlük 3,2 litre su üretimi demektir. Yani 500 GPD membrana sahip bir sistem küçük bir hesapla 1600 litre su üretimi yapacaktır.

Tezgah Üstü Arıtmalı Su Sebili

Tezgah Üstü Arıtmalı Su Sebili yer açısından çok avantajlı bir cihazdır. Tezgah Üstü Arıtmalı Su Sebili’nde de diğer sebiller gibi sıcak ve soğuk su çıkışı bulunmaktadır. Aynı zamanda arıtmalı olan ofis tipi sebillerin hepsinde sıcak su üretildiği için çocuk kilidi bulunmaktadır. Bu çocuk kilidi sayesinde çocuklar sıcak su tuşuna bassa bile sıcak su gelmemektedir. Tezgah Üstü Arıtmalı Su Sebillerinde diğer sebillerden farklı olarak 10″ Filtreler bulunmaktadır. Portatif boyutlarından dolayı kullanılan küçük 10″ filtreler, diğer sistemlerde kullanılan 12″ filtrelerle aynı görevi görmektedir fakat su üretimi bir miktar daha kısıtlıdır.

Kendinden Arıtmalı Su Sebili

Kendinden Arıtmalı Su Sebili’nin içeriğinde fabrika çıkışlı 5 adet filtre bulunmaktadır. Bu filtreler suyun tortusunu, pasını, bakterilerini ve klorunu almaktadır. Aynı zamanda bu filtreler tıp alanında kullanılan Aktif Karbon madenninden yapıldığı için, suyun kokusunu ve tadını da büyük ölçüde düzenlemektedir. Kendinden Arıtmalı Su Sebili haricinde piyasada bulunan diğer markaların sebilleri içine de arıtma kurulabilmektedir. Hazneli Sebil Aparatı ve Haznesiz Sebil Aparatı bu görevi üstlenmektedir. Haznesiz Sebil Aparatı, sebilin kendi deposunu kullanmaktadır. Hazneli Sebil Aparatı’nda ise sebilin üstten veya alttan damacanalı olması durumunda ekstradan plastik bir tank takılmakta ve su depolama kapasitesi 8 lt daha yükseltilmektedir. 8 lt su arıtma tankı ‘ndan farklı olarak bu aparatlar plastik olarak üretilmektedir.