38 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Su Arıtma Filtre

Su Arıtma Filtreleri kullanılan su arıtma cihazına göre birçok çeşitlilik gösterebiliyor. Türkiye’de birçok markanın farklı farklı su arıtma cihazı filtreleri ve su arıtma cihazı filtre seti bulunuyor. Özellikle 5 aşamalı su arıtma cihazı kullanan müşterilerimiz “5li su arıtma filtresi” şeklinde Google ve diğer pazaryerlerinde araştırma yapıyor fakat hangi filtreyi alacağı konusunda kararsız kalıyor. 5’li su arıtma filtresi fiyatları da kullanılan cihaza göre değişebiliyor. Örneğin Bim ve Şok marketler zincirinde farklı cihazlar satılıyor. Özellikle BİM tarafında satılan HI-PRO su arıtma cihazı üstten bağlantılı sök-tak filtrelere sahip olduğu için global versiyon cihazlara uymuyor. Bu cihazların filtreleri sadece bu cihazlara özel üretiliyor. Özellikle bu tarz cihazları alırken, satış sonrasını da düşünmek büyük önem arz ediyor. Satış sonrasında özellikle su arıtma cihazı filtre değişimi sırasında bu filtreleri bulmak zor olabiliyor, bulunsa bile fiyatları uçuk olabiliyor. Müşterilerimizin global versiyon quick kapalı kasa inline filtre kullanması müşterimizin hem cebinden tasarruf ediyor, hem de sonrasında filtrelerin bulunabilirliğini kolaylaştırıyor. Bunun için en doğru kararı profesyonellere bırakmak, hem kaliteli su arıtma filtresi seçiminde, hem de sorunsuz satış sonrası servis konusunda büyük önem taşıyor. Özellikle SuAritmaCihazi.com , Naturel Su Arıtma Cihazları ‘ nın 1999’dan beri geliştirdiği teknik servis ağını kullanarak, müşterilerini satış sonrasında da memnun ediyor.

Su Arıtma Cihazı Filtre

Su Arıtma Cihazı Filtre değişiminde müşterilerin özellikle kaliteli filtre arayışları büyük önem arz ediyor. Peki kaliteli su arıtma filtresi almak isteyen müşterilerin nelere dikkat etmesi gerekiyor?

Su Arıtma Cihazı Filtre Gramaj Ağırlığı: Yukarıda da belirttiğimiz gibi piyasada birçok su arıtma cihazı filtresi bulunuyor. Özellikle Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Filtreleri ve Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Filtreleri çok tercih ediliyor. Bu filtrelerin gramaj ağırlıkları büyük önem taşımakla birlikte içeriğinde kullanılan aktif karbon madeninin de kalitesi büyük önem arz ediyor. Siz de tüm filtrelerin gramaj ağırlığına ürünlerimizi incelerken bakabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Membran Filtre Sarım Sıklığı ve Geçirgenliği: Membran filtreler değişik geçirgenlik seviyesine sahip olabiliyor. Özellikle kaliteli diyebileceğimiz LG Kuno Membran Filtre , Vontron Membran Filtre ve Filmtec Membran Filtre kullanan müşterilerde düşük TDS değerleriyle sağlıklı su sağlanabiliyor. TDS ile ilgili makalemizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bunun haricinde membran filtrelerin sarım sıklığı, yani içindeki perdeleri yapının ne kadar sıkı sarıldığı ve kaç sarım olduğu da önem arz ediyor. 11 sarım normal, 13 sarım membran filtreler ise kaliteli olarak değerlendiriliyor.

Su Arıtma Filtresi Kaynak Kalitesi: Özellikle su arıtma filtrelerinin üst kısımları sıcak presle birleştiriliyor, bu birleştirme esnasında oluşabilecek herhangi bir problem su arıtma cihazı filtresinin patlamasına sebebiyet verebiliyor. Bu müşteri tarafından çok anlaşılamayan bir konu olsa da müşterilerimize yapabileceğimiz en büyük öneri basınç düşürücü fittings alıp su arıtma cihazı’nın girişine bağlamaları oluyor. Sebebi ise şebeke suyu basıncının yükselmesiyle filtrenin kaynak yerlerinin patlaması oluyor. Basınç düşürücü şebeke basıncını 4bar’da sabit tutarak su arıtma filtresinin herhangi bir sorunla karşılaşmamasını sağlıyor.

LG Su Arıtma Filtresi

LG Su Arıtma Filtresi , özellikle 2020’den sonra revaçtaydı. LG Chem firmasının ilk başlarda sadece kendi ürettiği bu membran filtrelerin isim kullanma hakkı ESLİ tarafından alındı ve fason olarak LG Kuno Membran Filtre adı altında üretilmeye başlandı. Bu filtre Vontron Membran Filtre ‘ye rakip olarak çıkarıldı ve çok fazla müşteri tarafından tercih edildi fakat piyasada birçok şekilde sahtesi de üretilmeye başlandı. Özellikle müşterilerimizin LG Su Arıtma Filtre Fiyatları ‘na bakarken filtrenin LG Kuno Membran olduğunu öğrenmesi büyük önem arz ediyor.

Müşterilerimiz üstte belirttiğimiz durumlara özellikle dikkat edip, piyasadaki profesyonellere danışırsa en kaliteli filtreyi, en uygun fiyata veya fiyat/performans ürünlerini istedikleri fiyatlara bulabilecektir. Bunun haricinde Google ve diğer platformlarda su arıtma cihazı filtresi arayan müşterilerimizin birkaç sorusunu daha aşağıda cevaplayalım.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Fiyatları

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Kaç TL sorusunun spesifik bir cevabı bulunmamaktadır. Her firmanın fiyat politikası birbirinden farklı olduğu için su arıtma cihazı filtre değişimi maliyeti bilinmemektedir. Fakat ön filtrasyonda üstte de belirttiğimiz gibi Omnipure Filtre kullanılması durumunda sadece ön üç filtre değişimi 1000 liraları bulacaktır. Bunun haricinde fiyat performans dedigimiz ürünlerde ise genelde ön üç filtre için fiyatlar 200-250₺ ‘lerden başlamaktadır. Bunun yanında 5li filtre seti Omnipure ve Filmtec Membran filtreli bir sistem için 1500-1800₺ dolaylarında, fiyat performans ürünleri için ise 350-750₺ arasında değişmektedir.

LG Su Arıtma Filtre Fiyatları

LG Su Arıtma Filtre fiyatları ön üç filtrenin ve post karbon filtrenin kalitesine göre değişebilir. Özellikle piyasada çok fazla sahte LG Membran filtre bulunmakla birlikte, orjinal LG Kuno Membran Filtre kullanılan ve ön filtrasyon+post karbon tatlandırıcı filtrenin kaliteli kullanıldığı durumlarda filtre değişimi ücretleri 350-750₺ arasını bulabilmektedir.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Alırken Sıkça Sorulan Sorular:

Su Arıtma En İyi Filtre Hangisi?

Su Arıtma Cihazı Filtresi alırken dikkat edilmesi gereken hususları üstte belirtmiştik. Piyasada bulunan birçok filtre bulunmakla birlikte ön filtrasyon için yani 3lü filtre seti için Amerika menşeili Omnipure en kaliteli filtredir. Bunun haricinde membran filtre için de Filmtec membran en kaliteli olarak değerlendirilebilir. Son olarak orjinal olması kaydı ile Post Karbon yani tatlandırıcı filtre için Omnipure Post Karbon Filtre tercih edilebilir.

Su Arıtma Cihazı Filtre Kaç Ayda Değişir?

Su Arıtma Cihazı Filtre Kaç Ayda Değişir sorusunun da diğer sorular gibi spesifik bir cevabı bulunmamaktadır. Her su arıtma cihazı’nın filtreleri birbirinden farklıdır, en kaliteli su arıtma filtrelerini(Örn: Omnipure) kullanan bir su arıtma cihazının 5li filtre seti değişimi 2-2.5 yılı bulabilmektedir. Bunun haricinde fiyat performans ürünlerinde ise 3lü filtre seti 6-8 ayda, 5li su arıtma filtre seti ise 1-1.5 yıl aralığında değiştirilmelidir.

Su Arıtmada Hangi Filtreler Kullanılır?

Su Arıtma Cihazlarında sırasıyla Sediment(spun) , Granül Aktif Karbon(GAC) , Blok Karbon (CTO) , Membran ve Post Karbon(Tatlandırıcı) filtre kullanılmaktadır. Bazı firmalar ön filtrasyon için çift sediment tercih etmektedir.

Siz de hangi su arıtma filtresini alacağınıza karar veremiyorsanız sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.