17 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Inline Filtre Seti ve Fiyatları

Inline Filtre Seti ve Fiyatları cihazınızın modeline ve markasına göre değişmektedir. Türkiye’de birçok inline su arıtma filtresi bulunmaktadır. Bu filtreler genellikle Kapalı Kasa Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı ‘nda kullanılmaktadır. Inline filtre setlerinde genellikle quick dediğimiz geçmeli fittingsler kullanılmaktadır ve montajları cok kolaydır.

Kullanılan ön filtrasyon filtreleri ne kadar kaliteli olursa hem membranın ömrü bir o kadar uzayacak, hem de suyun tadını ve kalitesini aldıracaktır. Özellikle piyasada bulunan JF Inline Filtre Setleri piyasadaki en kaliteli inline filtreler arasındadır. Kullanılan bu filtrelerin gramajları da çok önemlidir. ESLİ firması tarafından üretilen Inline Filtreler piyasadaki en yüksek gramajlara sahip filtrelerdir, aynı zamanda bu filtrasyon sistemleri birçok kalite kontrol testinden geçerek üretime alınmaktadır.

Bu filtrelerin cihaz içine montajı yapıldıktan sonra özellikle kompresörle beraber hava testlerinin yapılması çok mühimdir. Ravent Cool , Ravent Smart, Cozy, Gold Su Arıtma Cihazı modellerinde bu cihazların hava kontrolü yapılmaktadır. Hava kontrollerinin en büyük avantajlarından biri filtrenin kaynak ve birleşim yerlerinden su kaçırmasını engellemektir. Özellikle düşük gramajlı ve plastik kalınlığı ince olan ürünlerde filtrelerin kaçak oranı artmaktadır. Piyasada bulunan çok ucuz ürünlerdeki en büyük sorun da budur.

Inline Filtrelerin kalitesindeki bir önemli diğer husus ise aktif karbon kalitesidir. İkinci ön filtrasyon aşaması olan Granül Aktif Karbon filtrenin içeriği ve gramajı ne kadar iyi olursa, arıtma cihazı da o denli iyi çalışacaktır. Özellikle piyasadaki ucuz filtrelerde kullanılan Antrasit’te, Aktif Karbon madenine benzemektedir. Antrasit madeninin su arıtımına hiçbir faydası olmamakla birlikte zararı bulunmaktadır. Hem fiyatı ucuz olan, hem de kalitesiz olan Antrasit madeninin kullanımında suyun tadı bozulabilmektedir. Bundan ötürü inline su arıtma filtresini satın aldığınız firmanın kalite standartlarına uyması, çeşitli belgelerinin olması sağlığınız için çok mühimdir.

Inline 3lü Filtre Setleri

Inline 3lü filtre Setleri için de birçok model bulunmaktadır. Omnipure, C.C.K , Esli, Pentair gibi markalar inline filtre üretimi konusunda ustalaşmış markalardır. Omnipure filtreler hem Menşeisi Amerikan, hem de üretimi Amerikan olan bir filtredir. C.C.K firması ise Çin Halk Cumhuriyeti’nin öncü arıtma filtre üreticisi olan firmalarından biridir. Esli ise Türkiye’nin gururu olan ve Antalya Döşemealtı OSB’de 5 tesisiyle hizmet veren üreticidir. Bu firmaların ürünleri genelde piyasanın üstündeki kalitelerde üretilmektedir. Kendi bünyelerinde Kalite Kontrol mühendisleri bulunan bu firmalar en kaliteli üretim için, en kaliteli malzemeleri kullanmaktadır.

Inline 3lü filtre setleri’nde Sediment, Gac Karbon ve Blok Karbon Filtre kullanılmaktadır. Bazı firmalar ise çift sediment filtre ve blok karbon filtreyi tercih etmektedir.

Inline 5li Filtre Setleri

Inline 5li Filtre Setleri ön filtrasyon 3lü filtre setlerinden farklı olarak, post karbon ve membran filtre bulundurur. Bu setlerde bulunan post karbon filtre genelde son aşamada olup, membran filtre ise 4. aşamada bulunan ve su arıtma filtrelerinin arasındaki en önemli filtredir. Bu filtre yarı geçirgen yapısı sayesinde, sudaki zararlı maddeleri filtreleyerek atık su olarak atılmasını sağlar.

Inline 6lı Filtre Setleri

Inline 6lı Filtre Setleri genelde fabrikasyon çıkışlı 5 aşamalı filtrelerin üzerine, alkali,mineral veya detoks filtrelerin eklenmesinden oluşur. Bazı firmalar 6 aşamalı, 5 aşamalı veya,4 aşamalı mineral filtre kullanarak cihazlarını 11 aşamalı olarak satabilmektedir.