Tek bir sonuç gösteriliyor

Alkali Filtre

Su tüketimi oldukça önemlidir. Aynı zamanda suyunuzun içeriği de, içilen su miktarı kadar önem taşımaktadır. pH filtresi olan ve pH’ı yükselten alkali filtrelerin olduğu cihazlar alkali su arıtma cihazları olarak geçmektedir. Alkali filtrelerin bünyeye birçok yararı bulunmaktadır ve bu yararlar şu şekilde sıralanabilir:

Vücuttaki asit dengesini düzenleme:

pH seviyesini arttıran bu filtreler vücuttaki asidik ortamların neden olduğu zararlı etkileri ortadan kaldırabilir.

Antioksidan Üretimi:

Antioksidan Üretimi vücuttaki yaşlanmayı geciktiren en önemli maddelerden biridir. Suyun antioksidan olması zararlaı maddelerin hücrelere verdiği hasarı büyük miktarda azaltmakta ve birçok hastalığa karşı bağışıklık kazandırmaktadır.

Hidrasyon Arttırımı:

Hidrasyon özellikle ince bağırsaklar için çok önemlidir. pH’ı yüksek sular aynı zamanda antioksidan sular olduğu için ince bağırsaklar daha verimli çalışmakta ve böbrek taşı vb. riskler ortadan kalkmaktadır.

Alkali Filtre Nedir?

Alkali Filtre özellikle suyun pH’ını yükseltmeye yarayan bir filtredir. Alkali filtrelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Piyasada bulunan alkali filtreler şu şekildedir:

GreenaAqua Alkali Filtre

4in1 Alkali Filtre

5in1 Alkali Filtre

6in1 Alkali Filtre

Alkaline Filtre Özellikleri Nelerdir?

Alkaline Filtrelerin içeriğinde suyun asidik özelliklerini nötralize eden ve suyun mineralizasyonunu yapan küçük topçuklar bulunur. Bu topçuklar suyu alkali yapmada ve pH seviyesini yükseltmede birebirdir.