Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Teknik Özellikleri

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı, fabrikasyon olarak 5 aşamalı üretilmektedir. Açık Kasa Su Arıtma Cihazları ters ozmoz kategorisinde olan ilk su arıtma cihazıdır. Bu cihazların üst kısmında 2 adet filtre bulunur. Bu filtreler membran filtre ve post karbon filtredir. Alt kısımda ise iki adet açık kasa 10″ mat housing , bir adet açık kasa 10″ şeffaf housing bulunmaktadır. Bu housingler yurtdışından ithal getirilmektedir. Housinglerin içinde ise sırasıyla sediment filtre, granül aktif karbon filtre ve blok karbon filtre bulunmaktadır. Bu filtrelerin en önemlisi membran filtre ‘dir. Membran Filtre ters ozmoz sistemlerinin olmazsa olmaz filtrelerinden biridir. Açık Kasa Su Arıtma Cihazı dikey konumlanan filtreleri sayesinde , yatay filtre konumlanmış cihazlara göre daha kaliteli arıtım yapmaktadır. Bu sistemler 11-14 aşamaya kadar yükseltilebilmektedir. Bu cihazların deposu dışardadır. Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı ‘nda ise tüm filtreler ve depo cihazın içinde bulunmaktadır. Açık Kasa Su Arıtma Cihazları’nın yanına 40 litrelik hatta 80 litrelik tanka kadar su arıtma tankları bağlanabilmektedir.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Filtreleri

  1. 10″ Spun Su Arıtma Filtresi
  2. 10″ GAC(Granül Aktif Karbon) Su Arıtma Cihazı Filtresi
  3. 10″ Blok Karbon Su Arıtma Cihazı Filtresi
  4. 75&80 GPD Membran
  5. Post Karbon(Tatlandırıcı) Filtre

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Menşei’si Neredir?

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı’nın menşeisi Türkiye’dir ve ESLİ tarafından üretilmektedir.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Filtre Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘nın Filtre kullanım ömrü yaklaşık 3000 galon’dur fakat yılda bir komple filtre değişimi tavsiye edilmektedir.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Boyutu Ne Kadar?

Açık Kasa Su Arıtma ‘nın boyutu ExBxY: 16x35x45 cm’dir. Yanına su arıtma cihazı tankı da ayrı olarak koyulmaktadır.

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Filtre Giriş Çıkışları Nasıldır?

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘nın Filtre Giriş Çıkış fittingsleri JACO tiptedir. Bu dirseklerin ucuna teflon sarılmak zorundadır. Yeni nesil Inline Filtre ise Quick Type yani geçmeli yapıdadır.