Gösterilen sonuç sayısı: 2

Sediment Filtre özellikle daire girişi su yumuşatma cihazlarında ve açık kasa su arıtma cihazlarında kullanılmaktadır. Bu filtreler birçok farklı üreticiye sahiptir. Sediment filtreler polipropilen dediğimiz maddeden üretilmektedir. Bu filtreler kullan-at filtre olmakla birlikte 6 ayda bir değiştirilmelidir.

Sediment Filtre Sıkça Sorulan Sorular:

Sediment Filtre Ne İşe Yarar?

Sediment Filtre suyun içindeki gözle görülen kaba partikülleri tutmaya yarayan filtrelerden biridir. Bu filtre arıtma cihazındaki diğer filtrelerin ömrünü uzatmakla birlikte, suyun berraklığını da arttırmaktadır. Özellikle kaba partikülleri tutulmayan su arıtma cihazlarında membran ömrü çok kısa olmaktadır.

Bunun yanında Atlas Filtre ‘lerin içinde kullanılan bu filtre, tüm daireye veya müstakil villanızın tüm su geçen yerlerinde paslanmayı, tortuyu önler.

Sediment Filtre Hangi Materyalden Üretilmektedir?

Sediment Filtre polipropilen maddesinden üretilmektedir. Bu madde genellikle Türkiye’ye ithal yollarla gelmektedir.

Sediment Filtre hangi sıklıkla değiştirilmelidir?

Sediment filtrelerin değişim süreleri suyun kirliğine göre değişse de 6 aylık periyotlarda değişmesi, su arıtma cihazınızın ömrünü uzatacaktır.

Sediment Filtre 5 mikron ve 1 mikron farkı nedir?

5 Mikron sediment filtre daha büyük çaplı gözeneklere sahiptir. 1 Mikronluk sediment filtre ise daha küçük çaplı gözeneklere sahip olmakla birlikte daha yüksek tutuculuğa sahiptir.