Gösterilen sonuç sayısı: 8

Lg Su Arıtma Cihazı

LG Su Arıtma Cihazı ‘nın birçok modeli bulunmaktadır. LG Su Arıtma Cihazı , LG Chem membran teknolojisini kullanan cihazlara verilen genel addır. Yani LG Chem Su Arıtma Cihazı diye bir cihaz aslında yoktur. Bu cihazların membranları LG markadır. 2020’nin başlarında LG Reverse Osmosis Su Arıtma sektörü için üretim yapmaktaydı fakat sonrasında ESLİ firmasına evsel membranlarının üretim haklarını tamamen devretti. Şimdi ise LG Membranlı Su Arıtma Cihazı , LG Kuno membran teknolojisini kullanıyor. LG Kuno, Türkiye’de ESLİ tarafından üretiliyor ve tüm Türkiye’ye dağıtılıyor. Bu membran Türkiye’deki neredeyse bütün su şartlarına uyum sağlayarak evinizde kaliteli, sağlıklı ve düşük TDS’te su almanızı sağlıyor. Türkiye’nin her bölgesinde farklı suya maruz kalarak, hepsinden başarıyla çıkan LG Kuno Membran Filtre aynı zamanda NSF onaylı membran filtreler arasında yer alıyor. Ters ozmoz sistemlerinin vazgeçilmezi olan membran filtrelerin haricinde 4 aşamalı arıtım filtrasyon sistemleri daha bulunuyor, bu sistemler de üç adet ön filtrasyon filtresi bulunmakla birlikte, bir adette membran filtre sonrası Post Karbon(Tatlandırıcı) Filtre bulunuyor. Bu filtre de suya en lezzetli halini veriyor.

LG Su Arıtma Cihazı Fiyatları

LG Su Arıtma Cihazı Fiyatları birçok etmene göre değişkenlik göstermektedir. Dilerseniz bu etmenleri hem sıralayarak hem de açıklayarak devam edelim:

  1. Elci Su Arıtma Cihazı Tank Kapasitesi: LG Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı tank kapasitesi konusunda ikiye ayrılmaktadır. Bunlar 12 litre yani 3.2 galon tanklı LG Su Arıtma Cihazı ve 2.2 galon yani 10 veya 8 litre tanklı su arıtma cihazıdır. Tankın kapasitesi yükseldikçe fiyatta aynı orantıda yükselmektedir.
  2. LG Chem Su arıtma Cihazı Filtre Kalitesi: Firmalar bazen maliyetlerini düşürmek için çift sedimentli cihazları veya kalitesiz filtreyle üretilmiş cihazları tercih etmektedir. Bunun yerine SuAritmaCihazi.com gibi müşteri sağlığını önemseyen ve çift karbonlu su arıtma filtresi kullanan firmaların maliyeti daha yüksek olmakla birlikte, daha kalitelidir.
  3. LG Reverse Osmosis Su Arıtma Kasa Kalitesi: Su Arıtma Cihazları’nın kasaları birçok şekilde basılmaktadır. Son dönemlerde şirketler giderlerini ve maliyetlerini düşürmek için Atık Geri Dönüşüm malzemeleri bu kasalarda test etmektedir, bazı cihazlarda kullanılan bu malzemeler insan sağlığına zararlıdır. Ravent Cool gibi, Safir Su Arıtma Cihazı veya Cozy Su Arıtma Cihazı gibi malzemeler de ABS ve PP malzemelerden basılmaktadır, ABS malzeme piyasada bulabileceğiniz en kaliteli plastik malzemedir ve bu malzeme fiyatları arttırmaktadır.

LG Chem Su Arıtma Cihazı

LG Chem Su Arıtma Cihazı üstte de anlattığımız gibi LG Chem firmasının membranlarını kullanan su arıtma cihazlarına verilen genel addır. LG Chem firması da yine üstte söylediğimiz gibi ev tipi su arıtma cihazı membran üretiminin tüm haklarını ESLİ firmasına devretmiştir. LG Chem Su Arıtma Cihazı ‘nın birçok modeli bulunmakla birlikte piyasada satılan bu cihazlarda genellikle 2.2 galon su arıtma tankı ve 3.2 galon tank kullanılmaktadır. Bir galon yaklaşık 3.2 litreye denk gelmektedir. Bu cihazlar genellikle paslanmaz çelik tank ile satılmaktadır, plastik tank ile satılan modelleri olsa da müşterilerimizin çelik tank açısından ısrarcı olmasında fayda vardır. Çünkü bahsettiğimiz tanklar Paslanmaz Çelik 304 malzemesinden üretilmektedir ve çok kalitelidir, bu su arıtma tankları ‘nın ömürleri yaklaşık 2-4 yıl arasıdır. 4 yılın sonunda değişilmeyen bir tank içerisinde bakteri üreme ihtimali yüksemektedir çünkü tank ne kadar Paslanmaz Çelik olsa da içindeki şamyelle suyun teması vardır. LG Reverse Osmosis Su Arıtma alacak müşterilerimizin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise ön üç filtrasyondaki su arıtma filtre kalitesidir.

Su Arıtma Cihazı Lg

Su Arıtma Cihazı Lg ‘ nin birçok farklı marka ve modeli bulunmaktadır. Bu modellerden bazıları; Doğal Su Arıtma Cihazı , Cozy Su Arıtma Cihazı, Ravent Cool Su arıtma cihazı , Ravent Smart Su Arıtma Cihazı ‘dır. Bu cihazlar Inline Filtre ‘ye sahiptir. Inline filtreler sök-tak filtreler olup kullanım ömürleri tükendiklerinde değiştirilmek yerine atılıp, yenisi takılmaktadır. SuAritmaCihazi.com ‘un sattığı bu su arıtma filtreleri ‘nin hem çift spun olan modelleri, hem de çift karbonlu modelleri bulunmaktadır. Çift karbonlu su arıtma filtreleri muadili olan Çift sediment yani spunlu sistemlere göre daha efektif arıtma yapmaktadır, bunun sebebi ise içeriğindeki Aktif Karbon filtrenin ağırlığının fazla olmasıdır. Aktif karbon filtre su arıtım sektörünün dışında da birçok sektörde kullanılmaktadır. Örneğin dişlerinizi fırçaladığınız siyah diş macunları aktif karbon madeninden yapılmaktadır, bunun yanında yediğiniz siyah hamburgerlerde de aktif karbon madeni aktif olarak kullanılmaktadır.

Lg Su Arıtma Cihazı Yorumları

Lg Su Arıtma Cihazı Yorumları cihazın kalitesine göre değişmektedir. Özellikle piyasada farklı etiketle sonradan yapılmış LG membranlar Lg Su Arıtma Cihazı Yorumları ‘nın kalitesini düşürmektedir. Bunun haricinde LG Kuno ve kaliteli ön filtrasyon kullanan su arıtma cihazları LG Reverse Osmosis Su Arıtma Yorumları ‘na olumlu etki yaratmakta ve müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Müşteri memnuniyetini misyon edinmiş firmamız çift karbonlu ön filtrasyon sistemi ve LG Kuno membran teknolojisiyle en kaliteli su arıtma cihazlarını sizlerle buluşturmaktadır.

LG su arıtma cihazı fiyatı ne kadar?

Lg Su Arıtma Cihazı fiyatı üstte de belirttiğimiz gibi birçok faktöre bağlıdır. 2023’ün ilk çeyreğinde LG Su Arıtma Cihazı 1500₺’den başlamakta ve 3000₺ ‘lere kadar devam etmektedir.

LG su arıtma cihazı hangi ülkenin?

“LG Su Arıtma Cihazı Hangi Ülkenin?” sorusunun cevabı aslında karmaşıktır. Yukarıdaki yazımızda da belirttiğimiz gibi LG Chem ev tipi su arıtma membranlarının üretim hakkını ESLİ şirketine devretmiştir. Aslında LG Su Arıtma Cihazı değil LG Membran üretimi vardır.

LG su arıtma cihazı filtresi ne zaman değiştirilir?

“LG Su Arıtma Cihazı Filtresi ne zaman değiştirilir?” sorusunun cevabı ise ön üç filtre için 6-8 ay, membran filtre için ise 12-15 ay arası olmalıdır. Özellikle su tüketimi yüksek olan 3 ve üzeri kişilik ailelerde suyun bakteri üretmemesi açısından bu olay mühimdir.

En Çok İncelenen LG Su Arıtma Cihazı Ürünleri Hangileridir?

En Çok İncelenen LG Su Arıtma Cihazı Ürünleri şu şekildedir:

  1. Doğal Su Arıtma Cihazı
  2. Cozy Su Arıtma Cihazı
  3. Ravent Cool Su Arıtma Cihazı
  4. Ravent Smart Su Arıtma Cİhazı

2023 yılı LG Su Arıtma Cihazı Fiyatları ne kadar?

2023 yılı LG Su Arıtma Cihazı fiyatları 1500₺’den başlar 3000₺’ye kadar pompalı ve pompasız su arıtma cihazı seçenekleri bulunur. Siz de en kaliteli LG Su Arıtma Cihazı için SuAritmaCihazi.com ile iletişime geçebilirsiniz.