COZY
Su Arıtma Cihazı

6 Aşamalı Filtrasyon Sistemi


NSF Onaylı 8 Litre
Antibakteriyel Tank

304 Paslanmaz Çelik Musluk

75 GPD Membran


Şık Tasarım

A++ Alkali Filtre

Evsel Su Arıtma Cihazları

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı , ev için kullanılan su arıtma cihazlarına verilen addır. Evde kullanılan birçok su arıtma cihazı markası ve modeli bulunmaktadır. Bu markaların birçoğu ters ozmoz yani reverse osmosis su arıtma cihazı ‘ dır. Ev Tipi Su Arıtma Cihazı minimum 5 filtreden oluşmaktadır. Bu cihazlar sudaki kirleticileri, zararlı mikroorganizmaları almakla görevlendirilmiştir. Fabrikasyon çıkışlı olarak 5 filtreden oluşan bu cihazlar, 7 filtreye kadar uzanabilmektedir, internette görünen birçok 11 aşamalı cihaz, yedi filtreye sahiptir. Unutmayalım ki önemli olan filtrelerin niceliği yani sayısı değil, niteliği yani kalitesidir.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Su Arıtma Cihazları Nedir sorusunun cevabı birçok müşterimiz tarafından merak edilmektedir.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri su tüketimi yüksek olan yerlerde yapılan her türlü su arıtım işlemine verilen addır. Endüstriyel Su Arıtma Cihazları, Endüstriyel Terz Ozmoz Su Arıtma Sistemler, Gri Su Arıtma Sistemleri, Tandem Yumuşatma ve yumuşatma sistemleri, Atık Su Arıtma Sistemleri, Kum Filtrasyon Sistemi, Kum Karbon Filtrasyon Sistemleri gibi sistemlerdir.

Bu sistemler binalarda, işyerlerinde, fabrikalarda ve sanayide üretim yapan fabrikalarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerin kullanım amaçları sistemin kurulacağı yere göre tamamen değişiklik göstermektedir.

Özellikle Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemleri neredeyse aklınızın alabileceği her sektörde kullanılmakta ve suyu kireçten, klordan, asbestten hatta ve hatta bakterilerden bile arıtmaktadır.

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi dediğimiz sistemler aynı zamanda Inline Filtre olarakta geçmektedir. Bu filtreler Açık Kasa Su Arıtma Cihazı ‘ndan farklı olarak sök-tak filtrelerdir. Aynı zamanda Kapalı Kasa Arıtma Filtreleri ‘nin farklı versiyonları ve modelleri bulunmaktadır. Bazı firmalar ön filtrasyon da 5Mikron Sediment Filtre, Blok Karbon Filtre, 1 Mikron Sediment filtre kullanırken SuAritmaCihazi.com ‘un sattığı cihazlarda ise çift karbonla arıtım teknolojisi bulunmaktadır. Özellikle çift karbon kullanmamızın sebebi ise Aktif Karbon madeninin sağlığa yararıdır. Çift Sediment Kapalı Kasa Filtre Seti ucuz olmasından dolayı tercih edilmektedir ama hiçbirimizin sağlığı yavana atılacak kadar ucuz değildir. SuAritmaCihazi.com ‘un kullandığı aktif karbon bazlı filtrelerin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Diş macunundan tutun da mide zehirlenmesinde uygulanan tedavilerde bu maden kullanılmaktadır. Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi olan Aktif Karbon filtre su arıtma cihazı ‘nda ise suyun tadını, kokusunu ve klorunu düzenlemekle görevlidir. 

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Açık Kasa Su Arıtma Filtresi beş adet filtreden oluşur. Bu beş adet filtrenin her birinin ayrı ayrı görevleri bulunmaktadır. Birinci aşama olan Sediment Filtre sudaki kaba maddeleri(özellikle tortu, pas, çamur) almaktadır.

İkinci filtrede ise Granül Aktif Karbon filtre bulunmaktadır. Bu filtre ise suyun klorunu almakta, suyun tadını ve kokusunu düzenlemektedir. Granül Aktif Karbon, Gıda İçecek Endüstrisi, Tıp, Solunum Cihazları, Havalandırma Sistemleri gibi birçok alanda kullanılan kaliteli bir adsorbenttir. Üçüncü filtre ise Blok Karbon Filtre’dir. Blok karbon filtreler, sıvılar veya gazlar gibi çeşitli maddelerin içindeki kirlilikleri gidermek için kullanılan bir tür filtreleme teknolojisidir. Blok karbon filtreler, aktif karbon granüllerini sıkıştırarak veya yapıştırarak bloklar haline getirir ve filtreleme işlemi sırasında maddenin içindeki kirleticileri yakalar. Açık Kasa 3lü Arıtma Filtresi ‘nden geçen su tam anlamıyla arıtılmış sayılmıyor. Dördüncü aşamada bulunan ana arıtım filtresi olan Membran Filtre suyun tam anlamıyla arıtılmasını sağlıyor. Membran Filtre’de ise küçük gözeneklerde geçirgen zarlar bulunuyor. Bakterinin %99.9’unu arıtan bu filtre temiz suyla, pis suyu ayrıştırıyor. Atık su flow aracılığıyla cihazın dışına atılıyor, temiz su ise son aşama olan Post Karbon(Tatlandırıcı) filtreye gidiyor. Post Karbon filtrelerde ise yine aktif karbon filtre kullanılmaktadır fakat bu filtredeki aktif karbon filtre, hindistan cevizi bazlıdır. Hindistan cevizi bazlı olan bu filtre suyu tatlandırmaya yaramakta, hiçbir şekilde kimyasal içermemektedir.

Membran Filtreler

Membran filtre su arıtma cihazlarının olmazsa olmaz arıtıcı filtrelerinden biridir. Ters ozmoz arıtma prensibini benimsemiş su arıtma cihazlarında dördüncü aşamada yer alan Membran filtre ne kadar kaliteli olursa, su arıtma cihazınızın su arıtım kalitesi ve su arıtım kapasitesi de o kadar yüksek olacaktır. Membran filtrelerin piyasada birçok modeli bulunmaktadır, bu modellerin en kalitelileri arasında LG Kuno Membran Filtre , Vontron Membran FiltreFilmtec Membran Filtre bulunur. Bu filtreler sektördeki uzun yıllık tecrübeleriyle ve kullandığı kaliteli malzemelerle, su arıtma membran filtrelerinin başını çekmektedir. 75 ve 80 GPD olan bu su arıtım membran filtrelerinin aynı zamanda endüstriyel su arıtma cihazı için de özel filtreleri bulunmaktadır. Bu filtreler sanayii ve üretimde kullanılan endüstriyel ters ozmoz sistemler için tasarlanmıştır. 40×40 ve 80×80 boyutunda olan en küçük endüstriyel membran filtreler günde 5-10 ton su üretir. Sistem büyüdükçe membran filtrelerin sayısı ve boyutu artmaktadır. Evsel filtrelerde ise genellikle 75-80 GPD olan filtreler tercih edilmektedir. GPD(gallons per day) yani bir günde su arıtma membran filtresinin kaç galon su ürettiğidir, 75 GPD bir membran filtre 75×3.2= 240 lt/gün su üretimi yapacaktır.

Mineral Filtreler

Mineral Filtre su arıtma cihazlarına sonradan eklenebilen özel filtrelerden biridir. Su Arıtma Mineral Filtre ‘nin birçok çeşidi bulunmaktadır. Su arıtım cihazında kullanılan mineral filtreler suya ekstradan Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum ve Sodyum eklemektedir. Su Arıtma Cihazları genelde fabrikasyon çıkışlı olarak 5 adet filtreye sahiptir. Arıtım cihazına sonradan eklenilen mineral filtrenin yanına, aynı zamanda alkali filtre de eklenebilir. Alkali Mineral Filtre suyun pH’ını yükseltmekle görevlendirilmiş bir su arıtma cihazı filtresidir. Bu filtrelerin içeriğinde küçük parçacıklar bulunur. Bu parçacıklar gözle görülemez parçacıklar halinde suya nüfuz eder ve suyun içindeki pH oranını yükseltir. Bildiğiniz gibi, yüksek pH’lı suyun da sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı Depoları - Tankları

Su Arıtma Tankı , su arıtma cihazlarında bulunan ve temiz suyun post karbon filtreden sonra depolanmasını sağlayan tanklara verilen addır. Su Arıtma Deposu birçok çeşitte bulunur. SuAritmaCihazi.com ‘un kullandığı tüm tanklar paslanmaz çelik su arıtma tanklarıdır. Bunun yanında piyasada plastik reverse osmosis su arıtma tankı da bulunmaktadır fakat plastik su arıtma tankları içeriğinde plastik bulundurduğu için su arıtma cihazı tankında bakteri üreme ihtimali fazlasıyla yükselmektedir. Bu yüzden müşterilerimize özel ricamız paslanmaz çelik tank kullanmaları olacaktır. Aynı zamanda SuAritmaCihazi.com üzerinde de satılan NSF onaylı su arıtma tankları, en kaliteli su arıtma tankları arasında geçmektedir. Peki müşterilerimiz su arıtma cihazı tankı seçerken nelere dikkat etmelidir gelin bunu aydınlatalım.

Daire Girişi Su Arıtma Cihazları

Daire Girişi Su Arıtma Cihazı, dairelerin girişindeki su sayacına bağlanan filtrelere verilen addır. Daire Girişi Su Arıtma Cihazları ‘nın en başında NSF onaylı Atlas Filtre gelir. Atlas Daire Girişi Su Filtresi tekli, ikili ve üçlü kombinasyonlarla satılmaktadır. Bu sistemler her ne kadar suyu belli kirleticilerden ve zararlı bileşenlerden ayırsa da tam anlamıyla içme suyu elde edemez. İçme suyu elde edilmesi için özellikle tezgah altı su arıtma cihazı kullanılması gerekmektedir çünkü Daire Girişi Filtre ‘de membran filtre bulunmamaktadır. Bu da üstte açıkladığımız içme suyu elde edememesinin en büyük sebebidir. Daire Girişi Su Filtresi ayrıca kaloriferlere giden suyun da arıtılıp, boruların kireç ve pas tutmaması sağlanmaktadır. Böylelikle kaloriferdeki ısıtma hem daha güçlü olmakta hem de duş başlığı gibi suyun aktığı yerlerden gelen tazyik oranı düşmemektedir.

Bağlantı Ekipmanları

Su arıtma cihazları, temiz ve güvenli suya erişiminizi sağlamak için harika bir yoldur. Ancak diğer tüm cihazlar gibi düzenli bakım gerektirirler ve zaman içinde yedek parçalarla değiştirilmeleri gerekebilir. Eğer yeni bir su arıtma cihazı yedek parçaları satın almak istiyorsanız, bu ürünleri nereden satın alacağınızı bilmeniz gerekir. Aynı zamanda mevcut parçaları değiştirmeniz gerektiğinde de hangi fiyatları bekleyeceğinizi bilmek ve konu araştırması yapmak çok önemlidir.

SuAritmaCihazi.com Blog

Su Arıtma Cihazı ve Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri İle İlgili Güncel Paylaşımlar

SAĞLIKLI

Sağlıklı suyunuzu evinizde kendiniz üretebilir, çayınızda, çorbanızda ve meyve, sebze yıkamak için kullanabilirsiniz. Üstelik alkali filtresiyle birlikte 7,7-8,5 pH üretir!

LEZZETLİ

Çayınızı veya kahvenizi hiç Naturel Su Arıtma Cihazları'nın suyuyla içtiniz mi? Bu cihaz sudaki kireci alır ve size leziz bir tat sunar!

KALİTELİ

Kullanmış olduğumuz üstün  kaliteli malzemeler sayesinde cihazlarınızı yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

ZAHMETSİZ

Biliyoruz damacana almaktan ve taşımaktan bir hayli sıkıldınız. Şimdi sadece mutfağınıza gittiğinizi ve musluktan suyunuzu içtiğinizi düşünün.

YETKİN TEKNİK SERVİS

Alanında uzman teknik servis ekibimiz ile filtre değişimleriniz, arızalarınız ve cihaz montajlarınız hızlı şekilde gerçekleştirilir ve müşteri memnuniyeti en üst seviyede tutulur.

EKONOMİK

Yıllarca aldığınız damacana ve kolilerin daha ucuza geldiğini düşündünüz değil mi? Çok yanlış düşünüyorsunuz, bunu size açıklamamıza izin verin ve bize sadece 5 dakikanızı ayırın.